Dílo je úspěšně dokonáno, jsme ve finále!!!

8.4.2006
Basketbalistky USK Praha si opět po roce zahrají ve finále Ženské basketbalové ligy. Ve třetím semifinálovém střetnutí totiž dokázaly zvítězit na palubovce Trutnova naprosto přesvědčivě o jednatřicet bodů a získaly potřebnou třetí výhru, která je posunula do souboje s mnohonásobnými obhájkyněmi titulu z Brna.
Kara Trutnov- USK Praha 46:77 (15:18, 30:31, 43:51) KONEČNÝ STAV SÉRIE: 0 - 3 Trenérům Blažkovi s Benešem poprvé v semifinálové sérii chyběla americká pivotka Janell Burseová, která se v závěru druhého utkání na Folimance nepříjemně zranila a letošní sezona pro ni bohužel předčasně skončila. Pozitivní zprávou byl naopak návrat uzdravené reprezentantky Michaely Pavlíčkové, která strávila na palubovce osm a půl minuty a nastřílela šest bodů. Na začátku zápasu se nám na útočné polovině hřiště příliš nedařilo a Kara díky tomu příliš neztrácela. Ve 13. minutě se po trojce Johnové a jednom trestném hodu Ziklové dostal Trutnov na chvíli do vedení, ale naše hráčky poté nastřílely sedm bodů v řadě za sebou a od té chvíle už ani jedinkrát neprohrávali. O svém vítězství však definitivně rozhodly až v posledních třinácti minutách. Ve 26. minutě domácí družstvo snížilo své manko na pouhé tři body (38:41), ale v koncovce třetí čtvrtiny jsme získali osmibodový náskok a na začátku závěrečného dějství jsme pak odpor soupeře zlomili úplně. Vysokoškolačky výborně bránily a téměř osm minut nepovolily svým hostitelkám vstřelit ani jediný koš!!! Po drtivé šňůře dvaceti bodů vzrostlo naše vedení až nad třicetibodovou hranici (75:43) a bylo nad slunce jasné, že postup do finále už USK nikdo nevezme! "Myslím si, že o osudu zápasu rozhodla naše kvalitnější hra v obraně," hodnotil třetí semifinálový zápas kouč USK Praha Lubor Blažek. "Ve třetí čtvrtině jsme se dostali ke své hře, která nás dovedla do finále." Střelkyně Trutnov - Johnová 12, Špirková 10, Ziklová 8, Stejskalová 7, Stehlíková 4, Urbanová 3, Kuřitková 2 USK - Volnaya 21, Gerstnerová 14 bodů a 9 doskoků, Brantlová 14 bodů a 7 doskoků, Lichnerová 9, Pavlíčková 6, Bortelová 5 bodů a 7 doskoků, Mokrošová 4, Opluštilová 4 Střelba za 2 b.: 15/41 - 27/62 Střelba za 3 b.: 3/14 - 4/19 Trestné hody: 7/11 - 11/17 Doskoky: 25 - 39 (útočné 5 - 18) Asistence: 2 - 6 Ztráty: 22 - 13 Osobní chyby: 18 - 13