Od postupu do finále nás dělí jediné vítězství!

5.4.2006
Výborně! Naše basketbalistky skvěle zvládly i druhý semifinálový zápas proti Trutnovu a po přesvědčivé výhře o šestatřicet bodů vedou v sérii hrané na tři vítězství již 2:0. K postupu do finále nám tedy chybí poslední krok, který můžeme udělat již v sobotu na východě Čech.
USK Praha - Kara Trutnov 88:52 (25:10, 49:21, 70:39) STAV SÉRIE: 2 - 0 Po dvou minutách hry sice hostující hráčky vedly 5:2, jenže poté Markéta Mokrošová zavelela přesnou střelou z perimetru k obratu a odstartovala šňůru USK 12:0. Když jsme pak vyhráli koncovku první části hry 9:1, narostl náš náskok do dvouciferné podoby a bylo jasné, že ani druhé utkání nebude mít žádnou dramatickou zápletku. Soupeřkám dělala velké problémy zejména obrana vysokoškolaček, a to i v úvodu druhé čtvrtiny. Trutnov nedal téměř celých pět minut ani jediný koš a ze střelecké letargie jej vysvobodila až trojka Dariny Johnové. To už však svěřenkyně trenérů Lubora Blažka a Ivana Beneše měly luxusní, téměř třicetibodový náskok - 38:10! V dalším průběhu zápasu se obraz hry příliš nezměnil. Třetí čtvrtina byla poměrně vyrovnaná, ovšem pro vývoj utkání to nic podstatného neznamenalo. Naše družstvo si s naprostým přehledem hlídalo třicetibodový náskok a pohodové utkání dovedlo podle očekávání k vítěznému konci. "Během druhého poločasu jsme vypadli z tempa, ale jinak jsme s průběhem dnešního zápasu spokojeni," pochválil svůj tým hlavní trenér USK Praha Lubor Blažek. Mrzelo jej pouze zranění klíčové pivotky Janell Burseové. "Po nešetrném zákroku jedné z hráček Trutnova bude pro sobotní střetnutí bohužel mimo hru." Střelkyně: USK - Volnaya 24 bodů a 8 doskoků, Mokrošová 13, Gerstnerová 12 bodů a 8 doskoků, Bortelová 12, Burseová 12 bodů a 19 doskoků, Lichnerová 5 bodů a 8 doskoků, Pecková 4, Opluštilová 4, Brantlová 2 Trutnov - Ziklová 15, Johnová 9, Kuřitková 9, Petrovická 6, Stejskalová 6, Stehlíková 4, Urbanová 2, Špirková 1 Střelba za 2 b.: 26/54 - 18/54 Střelba za 3 b.: 7/21 - 4/17 Trestné hody: 15/17 - 4/9 Doskoky: 59 - 24 (útočné 24 - 10) Asistence: 9 - 4 Ztráty: 14 - 14 Osobní chyby: 12 - 16 Třetí utkání je na programu v sobotu 8. dubna (17.30) a hostitelem bude tentokrát Trutnov. V případě vítězství si naše hráčky zajistí postup do finále, pokud bude úspěšnější Trutnov, změří oba celky své síly i počtvrté - v neděli 9. dubna (10.30) opět na východě Čech.