První krok jsme zvládli, v semifinále vedeme 1-0

4.4.2006
Úvodní zápas semifinálové série playoff Ženské basketbalové ligy se odehrál plně v režii USK Praha. Trutnov sice na konci prvního poločasu snížil své manko na třináct bodů, ale naše hráčky po přestávce zabraly, brzy navýšily své vedení nad hranici dvaceti bodů a s přehledem si pohlídaly důležité vítězství.
USK Praha - Kara Trutnov 93:58 (28:15, 43:30, 68:45) Stav série: 1 - 0 V úvodu zápasu sice na dva úspěšné trestné hody Markéty Mokrošové zareagovala přesnou střelou z pole hostující rozehrávačka Petrovická, ovšem pak naše hráčky nastřílely deset bodů v řadě a rychle si vypracovaly dvouciferné vedení. Ke skvělému výkonu se rozehrála zejména běloruská křídelnice Sviatlana Volnaya, která za třináct minut hry nasázela sedmnáct bodů - pouze o jediný méně, než za tu dobu nastřílely všechny hráčky Trutnova dohromady! Vysokoškolačky skvěle dirigovala Veronika Bortelová a zásluhou rychlého přechodu na útočnou polovinu hřiště a přesného zakončení jsme na konci 14. minuty po koši Markéty Mokrošové vedli již 41:20. Závěr prvního poločasu však vyšel lépe hostům. Basketbalistky USK totiž v posledních šesti minutách druhé čtvrtiny zaznamenaly jediné dva body z trestných hodů, koncovku prohrály 2:10 a rozdíl ve skóre se rázem ztenčil "jej" na třináct bodů. Klíčový význam pro další vývoj prvního semifinálového utkání měla třetí čtvrtina. Její začátek jsme vyhráli 9:2, náskok se znovu vyšplhal ke dvacetibodové hranici (52:32) a od té chvíle bylo o osudu zápasu více méně jasno. Tři minuty před koncem po trojce Kamily Opluštilové narostlo manko Trutnova již nad třicet bodů a první semifinálový bod tedy podle očekávání zůstal na Folimance. "O našem vítězství jsme prakticky rozhodli již v první čtvrtině," pochvaloval si vydařený nástup do utkání asistent trenéra USK Praha Ivan Beneš. "Ve druhém poločase už jsme naše vedení neustále zvyšovali a s chutí si zahrály všechny hráčky." Střelkyně: USK - Volnaya 20, Mokrošová 17, Burseová 14, Lichnerová 11, Opluštilová 11, Bortelová 10 bodů a 9 doskoků, Gerstnerová 10 Trutnov - Podešvová 14, Ziklová 10, Kuřitková 8, Zohnová 7, Špirková 6, Petrovická 4, Stehlíková 4, Johnová 3, Hindráková 2 Střelba za 2 b.: 32/47 - 16/46 Střelba za 3 b.. 5/17 - 4/14 Trestné hody: 14/20 - 14/18 Doskoky: 39 - 28 (útočné 6 - 7) Asistence: 11 - 2 Ztráty: 21 - 22 Osobní chyby: 15 - 23 5 chyb: Stehlíková Druhý semifinálový zápas je na programu ve středu 5. 4. od 17.40, přímým přenosem jej vysílá program ČT4 Sport.