V Krakowě vítězíme o 20 bodů

18.1.2017
Basketbalistky ZVVZ USK Praha vyhrály v Evropské lize i třetí zápas v tomto roce, když přehrály Wislu Krakow na jejím hřišti 90:70. Polský celek zdolaly české mistryně venku teprve podruhé v historii. Mají tak už velmi blízko k jistotě postupu do play off. Na šestý Krakov mají náskok pěti výher a ohrozit je může už jen Schio.
Děkovačka našim fanouškům
Děkovačka našim fanouškům

Wisla Krakov - ZVVZ USK Praha 70:90

Wisle chyběla zkušená pivotka Ewelyn Kobryn, Pražanky zas přijely do Polska bez Američanky Candice Dupree a zdravotní potíže měly i další hráčky na pozici čtyři, Aneta Steinberga a Alena Hanušová. Česká reprezentantka nakonec nastoupila v základní sestavě a problémy na sobě nedala vůbec znát. Naopak dala šest z úvodních devíti bodů USK.

Poté se k ní přidala i nejužitečnější hráčka soutěže Sonja Petrović, která odehrála další skvělý zápas. Do statistik si zapsala další double – double, 27 bodů a 12 doskoků.

České šampionky od začátku diktovaly tempo, ve druhé čtvrtině odskočily na dvouciferný rozdíl a domácím nedaly šanci na zvrat. V závěru tak mohly nastoupit i mladé Češky a sbírat euroligové zkušenosti.

Petrović střelecky doplnily zejména Kia Vaughn (19 bodů) a Hanušová (14). Rozehrávačka Laia Palau si připsala 11 asistencí a potvrdila roli nejlepší nahrávačky v soutěži.

Zdroj: ČTK