V boji o finále nám stojí v cestě Trutnov

28.3.2006
První překážku v letošním playoff Ženské basketbalové ligy jsme zdárně překonali, když jsme podle očekávání naprosto hladce vyřadili brněnský Valosun. V semifinále však narazíme na podstatně kvalitnějšího protivníka, kterým jsou hráčky Kary Trutnov.
SEMIFINÁLE ŽENSKÉ BASKETBALOVÉ LIGY USK Praha - Kara Trutnov Brňanky nekladly našemu týmu ve čtvrtfinálové sérii žádný větší odpor. Už první utkání na soupeřově půdě jasně naznačilo, že favorizované družstvo USK nepřipustí jakékoliv komplikace a po téměř sedmdesátibodovém vítězství (50:117) bylo jasné, že k překvapení rozhodně nedojde. Očekávaný postup mezi nejlepší ligové kvarteto pak svěřenkyně trenérů Lubora Blažka a Ivana Beneše stvrdili přesvědčivým domácím vítězstvím 112:39. Pouze dva zápasy stačily k postupu do semifinále i našim nejbližším soupeřkám. Východočešky narazily na Hradec Králové a po dvou dvouciferných výhrách (78:60 v Hradci a 67:57 v Trutnově) se mohly radovat. Nejlepší čtvrtfinálovou střelkyní Kary byla Simona Podešvová s 32 body (13 a 19), jen o dva body méně zaznamenala Darina Johnová (15 a 15). Bilance vzájemných zápasů z posledních dvou sezon hovoří jasně v náš prospěch. V ročníku 2004/05 jsme vyhráli všech sedm utkání, přičemž nejvyššího vítězství jsme dosáhli na konci března loňského roku (104:51) a průměrně jsme Trutnov zdolali o téměř třicet bodů! Ani v letošní sezoně jsme zatím s našimi semifinálovými soupeřkami neprohráli. V listopadu jsme je deklasovali na jejich palubovce 108:49 a rovněž další tři zápasy skončily jasnými výhrami žlutomodrých barev, byť v obou únorových střetnutích jsme o dvoubodovém zisku definitivně rozhodli až v poslední čtvrtině. Průměrný rozdíl ve skóre i přesto přesáhl hranici dvaatřiceti bodů!!! K poslednímu měření sil došlo o prvním březnovém dni. Na východě Čech jsme hned od začátku jasně dominovali a po prvním poločase (45:17 ve prospěch USK) bylo o výsledku v podstatě rozhodnuto. "Hráli jsme velice zodpovědně a koncentrovaně, což platilo zejména o prvních dvou čtvrtinách. Ve druhém poločase šel výkon Trutnova nahoru a domácí tým odehrál tuto pasáž hry velice dobře," hodnotil tehdejší zápas trenér USK Lubor Blažek. Semifinálová série se hraje narozdíl od čtvrtfinále na tři vítězná utkání. První duel je na programu na začátku dubna v Praze na Folimance, kde se o den později odehraje i druhé utkání. Poté se série přesune na východ Čech a pokud by se v Trutnově nerozhodlo o postupujícím, závěrečný zápas by se odehrál opět v hlavním městě. Program semifinálových zápasů 1. zápas: USK Praha - Kara Trutnov (4. 4. v 18.30) 2. zápas: USK Praha - Kara Trutnov (5. 4. v 18.30) 3. zápas: Kara Trutnov - USK Praha (8. 4. v 17.30) 4. zápas: Kara Trutnov - USK Praha (9. 4. v 10.30) 5. zápas: USK Praha - Kara Trutnov (12. 4. v 18.30)