Povinnost splněna: Valosun - USK 0:1!

18.3.2006
S naprostým přehledem zvládly naše basketbalistky úvodní utkání čtvrtfinále playoff Ženské basketbalové ligy. Na palubovce brněnského Valosunu nedaly domácímu týmu vůbec žádnou šanci a po vítězství o téměř sedmdesát bodů rázně vykročily za očekávaným postupem do semifinále.
Valosun Brno - USK Praha 50:117 (14:32, 27:61, 35:90) V polovině 5. minuty sice nejlepší domácí střelkyně Ciulisová přesnou střelou z perimetru snížila na 9:12, ale pak už se začaly naplňovat papírové předpoklady. Naše hráčky se vzápětí nadechly ke šňůře 11:0, na které se osmi body podílela běloruská křídelnice Sviatlana Volnaya a od té doby jsme měli utkání jasně ve své moci. Už na konci první čtvrtiny se naše vedení přehouplo přes hranici dvaceti bodů (32:11) a když Jana Lichnerová nastřílela v posledních dvou minutách prvního poločasu sedm bodů v řadě, bylo jasné, že si naše basketbalistky v naprosté pohodě dokráčejí pro první "povinné" čtvrtfinálové vítězství. I po přestávce rozdíl ve skóre neustále narůstal. Po třiceti odehraných minutách jsme měli na kontě již devadesát nastřílených bodů, ale ani v závěrečné čtvrtině jsme v ofenzívním snažení nepolevili. Stovku pokořila ve 34. minutě americká pivotka Janell Burseová, která nakonec spolu se Sviatlanou Volnayou nastřílela o šest bodů víc, než celý tým Brna dohromady!!! Vysokoškolačky byly na brněnské palubovce jasně lepší ve všech herních činnostech. Přestože jsme proměnili 51 z 89 střel z pole (dokázali jsme v útoku doskočit 21 míčů oproti 7 útočným doskokům Valosunu. Svěřenkyně trenérů Lubora Blažka a Ivana Beneše si navíc připsaly i excelentních 36 asistencí a všeříkající je i poměr bloků: 13:0 ve prospěch USK!!! O suverenitě našeho celku svědčí i týmová užitečnost. Dosáhli jsme v ní až na hodnotu 203 bodů, což je po Gambrinusu Brno (217) absolutně druhý nejvyšší výkon v probíhající sezoně Ženské basketbalové ligy! "Chtěli jsme zápas pokud možno hned na začátku rozhodnout a jsme pochopitelně velice rádi, že se nám to podařilo," hodnotil první čtvrtfinálové utkání spokojený kouč USK Lubor Blažek. "Zužitkovali jsme zkušenosti z Euroligy a také vyrovnaný hráčský kádr." Střelkyně: Valosun - Ciulisová 19, Flašarová 9 bodů a 8 doskoků, Poláková 7, Danihlíková 4, Poláková 4, Dokoupilová 3, Townsend 3, Doleželová 1 USK - Volnaya 33 bodů, 8 doskoků a 6 asistencí, Burseová 23 bodů a 11 doskoků, Opluštilová 16, Gerstnerová 12 bodů a 8 doskoků, Lichnerová 12, Pecková 10 bodů a 4 bloky, Bortelová 5 bodů, 9 doskoků a 6 asistencí, Brantlová 4 body a 8 asistencí, Mokrošová 2 body a 6 asistencí Střelba za 2 b.: 13/53 - 48/75 Střelba za 3 b.: 6/14 - 3/14 Trestné hody: 6/12 - 12/20 Doskoky: 28 - 60 (útočné 7 - 21) Asistence: 11 - 36!!! Ztráty: 23 - 12 Osobní chyby: 18 - 11 STAV SÉRIE: 0 - 1 Další zápas: USK Praha - Valosun Brno (25. 3. ve 14.30, SH Folimanka) Ostatní čtvrtfinálové série Slovanka Chomutov - Gambrinus Brno 46:104 a 34:124 (stav série 0 - 2) Hradec Králové - Trutnov 60:78 (stav série: 0 - 1) Karlovy Vary - Sparta Praha 77:83 (stav série: 0 - 1)