Brno rozhodlo o své výhře až v poslední čtvrtině

15.3.2006
V závěrečném kole nadstavbové části Ženské basketbalové ligy přijelo na Folimanku družstvo Gambrinusu Brno. Naše hráčky se v duelu s lídrem soutěže prezentovaly velice dobrým výkonem a po prvním poločase držely nerozhodný stav, ale nakonec náporu soupeřek neodolaly a prohrály o dvaadvacet bodů.
USK Praha - Gambrinus Brno 74:96 (16:26, 41:41, 57:65) Nepříliš vydařený začátek, skvěle zvládnutá prostřední pasáž zápasu a nepovedený konec. Tak by se dal stručně charakterizovat průběh zajímavého střetnutí dvou nejlepších ligových celků, v němž na Folimanku zavítal brněnský Gambrinus. Začátek zápasu nám vůbec nevyšel a po tříbodové akci Machové jsme na konci 3. minuty prohrávali již 0:9. Po dalším koši skvěle hrající Machové to o čtyři minuty později nevypadalo o moc lépe (7:22), ale v koncovce první části hry naše hráčky přidaly, vyhrály ji 9:4 a po první krátké přestávce začaly své manko bod po bodu stahovat. Po trojce Markéty Mokrošové v polovině druhé čtvrtiny jsme snížili ztrátu pod deset bodů (27:35) a náš nápor pokračoval i nadále. Sviatlana Volnaya trefila v závěru prvního poločasu dvě trojky, jimiž završila šňůru USK 21:4 a poslala domácí celek do vedení - 41:39! Přelom druhé a třetí desetiminutovky sice Gambrinus vyhrál 9:0, ale ještě ve 28. minutě jsme prohrávali jen rozdílem dvou košů (55:59). Favorizované hostující hráčky definitivně rozhodly o svém vítězství až na začátku poslední čtvrtiny. Brňanky se několikrát prosadily střelbou z perimetru (Miltonová-Jonesová, Žirková a Vítečková), rychle získaly zpět dvouciferné vedení a v koncovce už žádné drama nepřipustily. "Po počátečním vedení soupeře se nám podařilo do konce prvního poločasu naši ztrátu vymazat. Ve druhém poločase jsme ještě několik minut drželi vyrovnaný stav, ovšem pak se projevila zkušenost brněnského týmu, který si vypracoval rozhodující náskok a v závěru se utkání dohrálo v poklidu," zhodnotil prestižní zápas asistent trenéra USK Ivan Beneš. Střelkyně: USK - Volnaya 25, Lichnerová 24, Burseová 8, Gerstnerová 8, Mokrošová 7, Bortelová 2 Brno - Miltonová-Jonesová 21, Machová 18, Vítečková 17, Žirková 9, Kulichová 9, Veselá 6 bodů a 8 doskoků, Kováčová 6, Sales 4, hejdová 4, Hartigová 2 Střelba za 2 b.: 22/44 - 28/52 Střelba za 3 b.: 7/19 - 10/16 Trestné hody: 9/10 - 10/13 Doskoky: 22 - 28 (útočné 3 - 6) Asistence: 5 - 5 Ztráty: 7 - 10 Osobní chyby: 11 - 11 5 chyb: Burseová