Sparta nám nestačila, v poháru jsme třetí!

12.3.2006
Třetí místo obsadily naše basketbalistky v letošním ročníku Českého poháru žen. V duelu o pomyslný bronz jsme si v Trutnově poradili s pražskou Spartou, kterou jsme přehráli s přehledem o téměř šedesát bodů. Final four vyvrcholí dnes krátce po poledni, ve finále vyzve domácí Trutnov favorizované Brno.
Sparta Praha - USK Praha 50:109 (11:29, 26:56, 36:79) O výsledku se narozdíl od posledních dvou vzájemných zápasů v nadstavbové části Ženské basketbalové ligy rozhodlo prakticky hned v první čtvrtině, kterou naše hráčky vyhrály naprosto suverénně o osmnáct bodů. Výborný výkon podaly zejména na obranné polovině hřiště a během prvních deseti minut hry umožnily Spartě nastřílet pouhých jedenáct bodů. Povedla se nám zejména koncovka první části hry, kterou jsme vyhráli 12:0. Devíti body se o to zasloužila Jana Lichnerová. Když jsme pak úvodní tříminutovku druhé čtvrtiny vyhráli dokonce 13:0 a náš náskok přesáhl hranici třiceti bodů (42:11), bylo jasné, že v souboji o třetí místo se žádné drama konat nebude. Na začátku druhého poločasu jsme navíc předvedli další šňůru 10:0 (Sviatlana Volnaya 6 bodů) a nebylo co řešit. Trenérské duo Lubor Blažek, Ivan Beneš rozdělilo zápasovou zátěž mezi všech devět hráček, které měli v Trutnově k dispozici a v souboji o 3. místo se všechny basketbalistky USK dokázaly zapsat do střelecké listiny. Spartu jsme kromě úspěšnosti střelby ze všech pozic jednoznačně předčili i v doskakování a díky agresivní obraně naše hráčky získaly osmnáct míčů (Sparta jen sedm). "Utkání probíhalo v poklidné atmosféře," konstatoval po skončení zápasu asistent trenér USK Ivan Beneš. "O našem přesvědčivém vítězství se rozhodlo již v první čtvrtině. V dalším průběhu střetnutí si pak s chutí zahrály všechny hráčky z laviček, a to u obou týmů." Střelkyně: Sparta - Chudárková 13, Peklová 9, Vorlová 8, Mišurová 7, Hrabáková 7, Nováková 4, Pechová 2 USK - Opluštilová 23, Volnaya 22, Lichnerová 16, Burse 11, Gerstnerová 8, Bortelová 8, Mokrošová 8, Pecková 7, Brantlová 6 Střelba za 2 b.: 18/61 - 32/67 Střelba za 3 b.: 3/13 - 9/14! Trestné hody: 5/8 - 18/30 Doskoky: 29 - 50 (8 - 15) Asistence: 3 - 10 Ztráty: 21 - 13 Osobní chyby: 21 - 10 5 chyb: Vorlová