Pět bodů Janell Burseové v All Star Game Euroligy

9.3.2006
Pivotka USK Praha Janell Burseová si včera večer v Maďarsku zahrála prestižní All Star Game Evropské ligy. V Pécsi strávila na palubovce rovných dvacet minut, během nichž zaznamenala pět bodů. Na výhru hráček z WNBA to však nestačilo.
O porážce výběru WNBA se rozhodlo ve třetí čtvrtině. První poločas skončil vítězstvím soupeřek pouze o tři body, byť "Evropa" vedla v polovině první čtvrtiny již 15:6 a později 19:10. Třetí část hry však Burseová a její spoluhráčky prohrály o čtrnáct bodů, když v samotném úvodu druhého poločasu Evropa předvedla devítibodovou šňůru (47:34) a výběr WNBA již své manko v závěrečné desetiminutovce nedohnal. Janell Burseová proměnila dvě z pěti střel z pole a jeden ze dvou trestných hodů, navíc v obraně získala dva míče. V podkošových soubojích patřila k nejaktivnějším hráčkám celého Utkání hvězd. Jednoznačně o tom svědčí osm doskočených míčů (dva v útoku), přičemž lepší byla v této statistice pouze její středeční spoluhráčka Rebekkah Brunsonová, která doskočila o jeden míč více. Výběr Evropy - Výběr WNBA 86:67 (19:18, 37:34, 65:48) Body: Evropa - Stěpanovová 18 bodů a 8 doskoků, Le Dréanová 15, Bibrzycka 13, Wautersová 10, Vítečková 10 WNBA - Daleyová 18, De Forgeová 10, Brunsonová 10 bodů a 9 doskoků, Milton-Jonesová 9 ..... Janell BURSEOVÁ 5 bodů a 8 doskoků