Z Trutnova vezeme přesvědčivé vítězství

1.3.2006
Velice dobrým výkonem se prezentovaly naše hráčky v předehrávaném utkání 27. kola Ženské basketbalové ligy v Trutnově. Již v prvním poločase jsme si vytvořili téměř třicetibodový náskok a další průběh zápasu jsme už s naprostým přehledem kontrolovali.
Kara Trutnov - USK Praha 50:87 (9:20 17:45 28:63) Vynikajícím výkonem v obranné fázi zejména v úvodních třech čtvrtinách položily naše basketbalistky základ ke svému jednoznačnému vítězství. Během prvních sedmi minut zaznamenaly hráčky Trutnova jediný koš a protože pivotka Janell Burse se v této fázi hry blýskla jedenácti body, záhy jsme vedli o třináct bodů 15:2. V dalším průběhu střetnutí náš náskok velice rychle narůstal. Po trojkách Markéty Mokrošové a Sviatlany Volnayi během třiceti vteřin narostl rozdíl ve skóre již ke dvaceti bodům a když jsme pak vyhráli koncovku prvního poločasu v exhibičním tempu 15:1 (Petra Gerstnerová a Kamila Opluštilová po 6 bodech), bylo o osudu zápasu prakticky rozhodnuto. Přesto vysokoškolačky ani po přestávce ve svém úsilí nepolevily. Východočešky se na útočné polovině hřiště vůbec nedokázaly prosadit a v úvodních pěti minutách třetí čtvrtiny navýšily své konto o pouhé tři body. Ve 31. minutě po tříbodové akci Sviatlany Volnayi vzrostlo naše vedení už na čtyřicet bodů (68:28) a až v této chvíli přestal rozdíl ve skóre narůstat. "V Trutnově jsme hráli mnohem zodpovědněji a koncentrovaněji, než v minulém utkání na Spartě, které jsme vyhráli až v prodloužení," pochvaloval si zodpovědný přístup svých hráček trenér USK Lubor Blažek. "Vydrželo nám to hlavně v prvním poločase. Poté šel výkon Trutnova nahoru a závěr zápasu už domácí hráčky odehrály dobře." Střelkyně: Trutnov - Kuřitková 11, Zohnová 9, Stejskalová 7, Ziklová 6, Johnová 6, Urbanová 6, Špirková 4, Hindráková 1 USK - Burse 21 bodů a 13 doskoků, Opluštilová 15, Mokrošová 14, Volnaya 13 bodů a 7 doskoků, Gerstnerová 10 bodů a 6 doskoků, Pecková 5, Bortelová 5, Lichnerová 3 body a 7 doskoků, Brantlová 1 Střelba za 2 b.: 17/43- 23/44 Střelba za 3 b.: 2/19 - 7/18 Trestné hody: 10/15 - 20/32 Doskoky: 28 - 48 (útočné 6 - 15) Asistence: 4 - 8 Ztráty: 13 - 10 Osobní chyby: 26 - 22