Výhru jsme vydřeli až v prodloužení

25.2.2006
Velice dramatickou zápletku mělo pražské derby mezi Spartou a USK ve 24. kole Ženské basketbalové ligy. Naše hráčky prohrávaly po prvním poločase o osm bodů a o svém vítězství nakonec překvapivě rozhodly až v prodloužení! Nejlepšími střelkyněmi vítězek byly s dvaceti body Sviatlana Volnaya s Janell Burse.
Sparta Praha - USK Praha 70:77 po prodl. (20:18 41:33 52:49 66:66) O tom, že pro nás zápas na Letné rozhodně nebude žádnou procházkou růžovou zahradou, leccos napověděly hned úvodní minuty. Naše nejvyšší vedení mělo hodnotu pěti bodů (8:13), ale pak se dvakrát rychle za sebou trefila z perimetru Anna Sýkorová a Sparta dokonce první čtvrtinu o jeden koš vyhrála! Přetahovaná o každý bod pokračovala i v dalším průběhu prvního poločasu. Mezi 16. a 19. minutou se domácímu týmu povedla šňůra 12:0 a rázem jsme ztráceli deset bodů! Náskok Sparty jsme dotahovali prakticky až do konce základní hrací doby. Trn z paty nám přitom vytrhla střelba z dálky. Patnáct vteřin před koncem Darina Mišurová trefila obě šestky a domácí hráčky vedly o tři body. Jenže naštěstí se těsně před koncem trefila z perimetru Markéta Mokrošová a poslala zápas do prodloužení. Účet nastaveného času otevřela stejná hráčka svou další trojkou a když se Mokrošová na konci 44. minuty trefila zpoza tříbodové čáry znovu (68:77), bylo definitivně rozhodnuto. "Diváci viděli velice vyrovnané a hezké utkání," uvedl Ivan Beneš, asistent trenéra Lubora Blažka. "Sparta si téměř po celé utkání udržovala mírný náskok zejména díky dobré obraně a kvalitní střelbě. Teprve v závěru se nám povedlo vyrovnat a prodloužení už probíhalo plně v naší režii." Body: Sparta - Pechová 24, Sýkorová 17, Mišurová 10, Kohoutová 8, Peklová 7, Knotková 2, Kysilková 2 USK - Volnaya 20, Burse 20, Lichnerová 11, Opluštilová 10, Mokrošová 9, Bortelová 7 Střelba za 2 b.: 20/59 - 23/50 Střelba za 3 b.: 7/19 - 6/16 Trestné hody: 9/15 - 13/19 Doskoky: 46 - 41 Asistence: 15 - 10 Ztráty: 13 - 19 Osobní chyby: 19 - 15 5 chyb: Kohoutová - Volnaya