Překvapení se nekonalo, v Brně jsme prohráli

17.2.2006
Pro třetí porážku v letošním ročníku Ženské basketbalové ligy si naše hráčky dojely na palubovku brněnského Gambrinusu. Vysokoškolačky sice nepodaly špatný výkon, ovšem na více než porážku o pětadvacet bodů to bohužel nestačilo.
Gambrinus Brno - USK Praha 96:71 (30:17, 55:29, 79:48) S ligovým lídrem jsme drželi krok do šesté minuty, kdy jsme po koši Markéty Mokrošové vedli 13:11. Zbývající úsek první čtvrtiny nám však vůbec nevyšel. Domácí duo Milton-Jones, Žirková se zasloužilo o šňůru svého týmu 19:4, po které bylo o osudu zápasu prakticky rozhodnuto. Naše hráčky navíc prohrály i začátek druhé části hry 2:11 a na konci třinácté minuty už naše ztráta přesáhla hranici dvaceti bodů (19:41). Když se pak Gambrinusu vydařil i závěr prvního poločasu a domácí basketbalistky nastřílely deset bodů v řadě, naše manko narostlo až na šestadvacet bodů. Po přestávce se však hra USK zlepšila a rozdíl ve skóre už příliš nenarůstal. Ve 29. minutě sice Brňanky vedly už 75:41, ale svěřenkyním trenérů Blažka a Beneše se podařilo zejména zásluhou Janell Burse a Sviatlany Volnayi zkorigovat stav až na konečný rozdíl pětadvaceti bodů. "Brno získalo rozhodující náskok hlavně díky výborné obraně na přelomu první a druhé čtvrtiny. Domácí hráčky navíc v této fázi utkání výborně střílely z tříbodové vzdálenosti," hodnotil průběh utkání trenér Lubor Blažek. "Ve druhém poločase už se nám podařilo držet se soupeřkami krok. Myslím si, že diváci viděli zajímavý a atraktivní zápas." Body Brno - Milton-Jones 22, Žirková 16, Veselá 14, Sales 14, Hartigová 9, Vítečková 9, Machová 7 bodů a 6 asistencí, Kulichová 4, Večeřová 1 USK - Volnaya 27, Burse 22 bodů a 14 doskoků, Mokrošová 10, Opluštilová 5, Brantlová 3, Gerstnerová 2, Bortelová 2