Sparta nás potrápila, ale dva body máme

11.2.2006
Pražské derby tentokrát nabídlo mnohem vyrovnanější bitvu, než v mnoha předchozích případech. Sparta předvedla na Folimance velice dobrý výkon a naše hráčky musely vynaložit hodně úsilí, aby se nakonec mohly radovat z šestnáctibodového vítězství.
USK Praha - Sparta Praha 90:74 (19:10, 37:29, 65:57) Na začátku zápasu jsme velice dobře bránili a především díky tomu jsme si vytvořili devítibodový náskok. Sparta nastřílela za deset minut hry jen deset bodů, ovšem po první krátké přestávce se obraz hry začal k naší nelibosti měnit. Soupeřky si začaly více věřit a protože se nám na útočné polovině hřiště nedařilo tak, jako v nedávném pohárovém duelu se Slovankou Chomutov, na přestávku jsme odcházeli pouze s osmi body k dobru. Ani ve třetí části hry se na vývoji zápasu nic podstatného nezměnilo. Naše hráčky si sice udržovali několikabodové vedení, ale rozhodně si nemohly být jisté vítězstvím. Na prahu závěrečné desetiminutovky jsme totiž stále vedli jen o osm bodů, přičemž na vině byla především horší defenzívní činnost. Naštěstí jsme se v poslední čtvrtině vzchopili a žádné drama nepřipustili. Zasloužila se o to především trojice nejlepších střelkyň Janell Burse (double-double), Kamila Opluštilová a Sviatlana Volnaya, které dohromady nastřílely dvaašedesát bodů. Body: USK - Burse 21 bodů a 12 doskoků, Opluštilová 21, Volnaya 20, Gerstnerová 8 bodů a 9 doskoků, Brantlová 8, Bortelová 7, Pecková 3, Mokrošová 2 Sparta - Mišurová 20, Pechová 18 bodů a 8 doskoků, Sýkorová 17, Kysilková 8, Kohoutová 4 body a 8 doskoků, Knotková 4, Hrabáková 3 Střelba za 2 b.: 29/50 - 23/60 Střelba za 3 b.: 5/16 - 5/15 Trestné hody: 17/20 - 13/18 Doskoky: 41 - 33 (útočné 10 - 13) Asistence: 10 - 2 Ztráty: 16 - 14 Osobní chyby: 18 - 17 5 chyb: Kohoutová