Boje ve skupině A1 zahájíme opět s Trutnovem

3.2.2006
Základní část Ženské basketbalové ligy je úspěšně za námi a sotva skončila, už startují boje v elitní skupině A1. Nadstavbovou část ligy zahájíme stylově: Prvním soupeřem našich hráček bude Trutnov, který jsme ve středu v 18. kole porazili o patnáct bodů.
USK Praha - Trutnov (sobota 4. 2. v 16 hodin) S naším tradičním soupeřem sehrajeme druhý zápas během pouhých čtyř dní a opět v naší hale na Folimance. Středeční utkání bylo nad očekávání hodně vyrovnané, vždyť ještě v polovině závěrečné čtvrtiny jsme vedli o jeden jediný bod. V posledních pěti minutách jsme však Trutnovu nepovolili vůbec nic a čtrnáctibodovou šňůrou jsme rozhodli o povinném vítězství. V týmu našich protivnic se nejvíce prosazovalo trio Irena Špirková, Darina Johnová a Romana Stehlíková, které nastřílely dvouciferný počet bodů. Johnová se prosazovala zejména střelbou z perimetru (trojky 3/6), Stehlíková proměnila pět ze sedmi dvoubodových střel a Špirková střílela z pole s padesátiprocentní úspěšností (6/12). V našem dresu sehrála vydařené utkání Sviatlana Volnaya. Nedařila se jí sice střelba z dálky, ale proměnila osm z jedenácti dvojek, osm z dvanácti trestných hodů a v útoku doskočila pět míčů. Dařilo se i Markétě Mokrošové (17 bodů, trojky 3/6) s Janell Burse (15 bodů a 11 doskoků), stoprocentní střelbou se blýskla rozehrávačka Veronika Bortelová (dvojky 3/3, trojky 1/1). Trutnov s námi držel krok v útočném doskakování (14-14), o což se shodným počtem čtyř doskoků zasloužily především Simona Podešvová s Irenou Špirkovou. Soupiska Trutnova Rozehrávačky: 10 Iveta Urbanová (173 cm) 11 Blanka Petrovická (175 cm) 18 Alena Slezáková (174 cm) Křídla: 6 Darina Johnová (175 cm) 8 Kateřina Hindráková (176 cm) 9 Kateřina Zohnová (179 cm) 13 Hana Kramperová (178 cm) 14 Jana Stejskalová (178 cm) 15 Hana Ziklová (182 cm) Pivotky: 4 Simona Podešvová (185 cm) 5 Aneta Procházková (190 cm) 7 Romana Stehlíková (190 cm) 12 Pavla Kuřitková (185 cm) 16 Irena Špirková (191 cm) 17 Kateřina Váchová (184 cm)