Do roku 2006 jsme vstoupili jasnou výhrou

4.1.2006
Jednoznačným vítězstvím na palubovce Slovanky Chomutov vstoupily naše basketbalistky do roku 2006. Naše soupeřky dokázaly vzdorovat jen v úvodu utkání, ale postupem času byla znát jasná převaha vysokoškolaček a ta se projevila i na konečném výsledku.
Domácí hráčky vedly po dvou minutách hry 7:3, ovšem zápas se brzy dostal do předem očekávaných kolejí. Trojka Markéty Mokrošové a čtyři body Terezy Peckové nás poslaly do vedení a i když nejlepší střelkyně Slovanky Pospíšilová na konci osmé minuty trojkou snížila na 16:20, vedli jsme po první čtvrtině o dvanáct bodů. Po šňůře 8:0 v polovině druhé desetiminutovky vzrostl náš náskok až na dvacet bodů (28:48) a především díky střelecky produktivní dvojici Sviatlana Volnaya, Kamila Opluštilová jsme si toto vedení s přehledem udržovali. Po přestávce jsme přitlačili v obraně a na průběhu střetnutí se to výrazně projevilo. Po další šňůře, tentokrát 14:2 jsme už byli téměř ve čtyřicetibodovém trháku (38:77) a bylo jasné, že i v tomto zápase kráčíme za suverénním vítězstvím. Stovku trefila čtyři minuty před koncem Petra Gerstnerová, která byla jednou z pěti dvouciferných střelkyň. Kromě ní se nejvíce dařilo Sviatlaně Volnaye, Michaele Pavlíčkové, Petře Gerstnerové a Janell Burse. "Trochu na nás bylo vidět, že šlo o první zápas po vánoční přestávce," uvedl hlavní trenér Lubor Blažek. "Přesto mohu říci, že jsme s výsledkem i předvedeným výkonem vcelku spokojeni."