Počáteční manko jsme nedotáhli, výhru si odváží Valencie

14.12.2005
Sny o druhém euroligovém vítězství v řadě se našim hráčkám začaly rozplývat již v úvodu středečního střetnutí s Valencií. Španělky byly totiž od první čtvrtiny neustále ve dvouciferném vedení a my jsme bohužel tentokrát nenašli cestu, jak zvrátit nepříznivý vývoj zápasu v náš prospěch.
Na první koš zápasu v podání Montaňany sice ještě záhy odpověděla přesnou střelou Sviatlana Volnaya, pak jsme však začali ztrácet. První nápor hostujícího celku se nám ještě podařilo zachytit a dvě a půl minuty před koncem první desetiminutovky Janell Burse snížila na 10:14. Koncovku této části hry však Valencia vyhrála 10:0, o což se osmi body postarala výborně hrající Montaňana, a v dalším průběhu jsme se již z dvouciferné ztráty nedostali. Uspěchaná střelba v postupném útoku a časté míčové ztráty dávaly soupeřkám šanci vyrážet k rychlým protiútokům, z nichž Španělky vytěžily několik snadných košů. Po třech minutách druhé čtvrtiny už jsme prohrávali téměř o dvacet bodů (14:33) a s podobně vysokým mankem jsme vstupovali i do druhého poločasu. Naše hra se sice po změně stran zlepšila, ale basketbalistky Valencie nám nedovolily výraznější snížení. Až v polovině poslední čtvrtiny Tereza Brantlová upravila stav na "hratelných" 54:65, jenže místo dalšího snížení přišly naopak dva koše hostů v řadě a bylo definitivně rozhodnuto. Klíčovým bodem pro průběh zápasu byly ztracené míče. Už po prvních dvou čtvrtinách jsme měli na kontě přesně deset ztrát a Valencie nás za to nemilosrdně trestala. Navíc se nám tentokrát nedařila ani střelba z dálky (trojky jen 15% - 2/13). USK Praha - ROS Casares Valencia 60:71 (10:24, 29:47, 46:61) Střelkyně: USK - Burse 16, Brantlová 12, Lichnerová 10, Volnaya 7, Mokrošová 7, Pavlíčková 4, Castro-Marques 4 Valencie - Montaňana 26 bodů a 10 doskoků, Santos 16 bodů a 11 doskoků, Powell 13, Aquilar 8, Bofill 6, Mandič 2 Střelba za 2 b.: 23/46 - 29/56 Střelba za 3 b.: 2/13 - 2/11 Trestné hody: 8/13 - 7/9 Doskoky: 30 - 35 (útočné 9 - 10) Asistence: 5 - 7 Ztráty: 21 - 17 Osobní chyby: 13 - 14