Ligové vítězství s pořadovým číslem deset

9.12.2005
Pro desáté vítězství v probíhajícím ročníku Ženské basketbalové ligy si naše basketbalistky zajely do Karlových Varů. Nad tamní Lokomotivou jsme již po prvním poločase vedli o dvacet bodů a po přestávce jsme dění na hřišti s přehledem kontrolovali.
Domácí hráčky s námi dokázali držet krok jen v první čtvrtině. V její polovině ještě překvapivě vedly 11:5, ale poté Izi Castro-Marques svou druhou trojkou zavelela k obratu, který dokonala pěti body během posledních deseti vteřin této části hry Sviatlana Volnaya. Ve druhé desetiminutovce už jsme dění na palubovce v pohodě kontrolovali. Hned na začátku jsme navýšili své vedení do dvouciferné podoby a na přestávku jsme šli s vědomím dvacetibodového náskoku. V dalším průběhu utkání se sice bojující karlovarské basketbalistky vzepjaly k velice dobrému výkonu a snížily svou ztrátu až na sedm bodů, ovšem zkušený tým USK si dvoubodový zisk v poklidu pohlídal. Trenérská dvojice Blažek, Beneš dala opět příležitost všem hráčkám, které měla pro toto utkání k dispozici. Po náročném středečním euroligovém střetnutí s Namurem jsme největší opory šetřili, všechny hráčky odehrály mezi patnácti a dvaceti minutami. Pouze Sviatlana Volnaya dostala celkem 24 minut a dokázala toho využít, neboť byla s 22 body nejlepší střelkyní celého zápasu. Karlovy Vary - USK Praha 73:89 (18:23, 26:46, 56:65) Střelkyně: K. Vary - Fabiánová 18, Větrovcová 16, Sedláčková 12, Zarytská 10, Ábelová 8, Magerčiaková 8, Dlouhá 1 USK - Volnaya 22, Castro-Marques 13, Pecková 8, Pavlíčková 8, Lichnerová 7, Mokrošová 7, Gerstnerová 7, Bortelová 6, Burse 4, Opluštilová 4, Brantlová 3 Střelba za 2 b.: 18/40 - 28/54 Střelba za 3 b.: 8/19 - 7/18 Trestné hody: 13/16 - 12/21 Doskoky: 33 - 33 (útočné 9 - 10) Asistence: 18 - 11 Ztráty: 21 - 10 Osobní chyby: 18 - 20 5 chyb: Fabiánová Tabulka po neúplném 11. kole 1. USK Praha 10-1 21 2. Gambrinus 10-0 20 3. Sparta 7-3 17 4. Trutnov 6-4 16 5. K. Vary 4-7 15 6. Slovanka 5-5 15 7. Hr. Králové 3-7 13 8. Valosun Brno 3-7 13 9. Strakonice 3-7 13 10. Olomouc 0-10 10