Na Folimanku míří čtyři posily

24.5.2003
Doslova přestupové hody panují v těchto dnech v pražském USK. Klub z Folimanky již získal pro nadcházející sezónu čtyři nové hráčky a možná přibudou další. Kádr střibrného medailisty posílí reprezentační rozehrávačka Slovenska Bronislava Borovičková. Po roce se vrací Ivana Voračková. ze Strakonic přestupuje Jana Klečková a kvarteto posil uzavírá Hana Staňková. která do USK přijde ze Slovanky.
Zřejmě největším přestupem by měl být příchod slovenské reprezentantky Bronislavy Borovičkové. Třiadvacetiletá rozehrávačka hájila na Slovensku barvy Slovanu Bratislava a především v této sezóně se velkými psímeny zapsala do ligových statistik. Borovičková byla s 17.5 body na zápas nejlepší střelkyní na Slovensku a úctyhodný je i její průměr 3.4 vstřelených trojek na jedno utkání. „Od příchodu Borovičkové si slibujeme posílení na rozehře. Věříme. že Bronislava spolu s Veronikou Bortelovou vytvoří kvalitní a především vyrovnanou dvojici.“ řekl nám v telefonickém rozhovoru manažer USK pan Kučera.

Další posila .Ivana Voračková. se vrací do USK po ročním působení v německém Marburgu a v týmu vicemistryň by mohla pomoci zacelit ztrátu po odchodu Jany Veselé. Jana Klečková už na Folimance také působila. a to v sezóně 1999/2000. Jana hrála v tomto roce ve Strakonicích a s průměrem 16.4 bodů na zápas byla třetí nejlepší střelkyní naší nejvyšší soutěže žen. Čtvrtou posilou je mladá a nadějná rozehrávačka ze Slovanky Hana Staňková. Přestože jí je teprve 18 let. patřila Staňková v tomto roce k oporám ligového nováčka.

„Rádi bychom ještě získali posilu pod koš. Případný přestup je však zatím jen ve fázi jednání.“ dodal Kučera.Naopak smlouva s USK skončila Pavlíně Mikolajové a z klubu odejde zřejmě i Václava Vojtová. která se rozhodla ukončit profesionální kariéru.