Pražské derby na Spartě jsme zvládli s přehledem

3.12.2005
Utkání třetího celku s druhým, kterým bylo pražské derby mezi Spartou a USK, se neslo ve znamení jasné převahy našich basketbalistek. Ty si z Letné přivezly téměř padesátibodové vítězství a po 10. kole prvoligové soutěže bez problémů uhájily druhou příčku.
První čtvrtina našim hráčkám příliš nevyšla. Problémy jsme měli zejména na obranné polovině hřiště a Sparta toho dokázala využít. Nedovolila nám odskočit do výraznějšího trháku a po osmi minutách jsme vedli o jediný koš. Přelom první a druhé čtvrtiny však orámovaly trojky Veroniky Bortelové a Terezy Brantlové a protože jsme úvod druhé desetiminutovky vyhráli 11:0, vzrostl náš náskok až na rovných dvacet bodů! To naše hráčky uklidnilo a rozdíl ve skóre v dalším průběhu střetnutí neustále narůstal. Dařilo se zejména Izi Castro-Marques, která nasázela do sparťanského koše během druhého hracího období čtrnáct bodů - navlas stejně, jako celý domácí tým dohromady! Stovku trefila na začátku poslední minuty Kamila Opluštilová, která stihla v koncovce dvě trojky během pouhých padesáti vteřin a šesti body se tak podílela na závěrečné šňůře vysokoškolaček 10:0. Naše hráčky výborně střílely z tříbodového území (55,6%!), vynikající byly i na čáře trestného hodu (94,5%!). Nejlepší střelkyní celého utkání byla brazilská rozehrávačka Izi Castro-Marques, která proměnila 8 ze 13 střel z pole (trojky 3/6) a minula jediný z deseti trestných hodů. Double-double si připsala Kamila Opluštilová, dvouciferný počet bodů nastřílely ještě Markéta Mokrošová a Tereza Brantlová. Ve sparťanském dresu dělala naší obraně největší problémy rozehrávačka Darina Mišurová. Nenašla však výraznější podporu u svých spoluhráček, neboť deset a více bodů nastřílela pouze Anna Sýkorová. Skoro vůbec se naopak neprosadila jedna z největších opor Sparty, zkušená Martina Pechová. "Naše hráčky na palubovce Sparty potvrdily roli jasného favorita. Musím však uznat, že obě družstva předváděla pěkný basketbal," stručně zhodnotil náš desátý ligový zápas v této sezoně Ivan Beneš, asistent hlavního trenéra Lubora Blažka. Sparta Praha - USK Praha 59:105 (20:29 34:54 43:71) Střelkyně: Sparta - Mišurová 23. Sýkorová 10, Pechová 9, Chudárková 7, Hrabáková 6, Kohoutová 3, Peklová 1 USK - Castro-Marques 28, Opluštilová 20 bodů a 10 doskoků, Mokrošová 14, Brantlová 11, Pavlíčková 8 bodů a 13 doskoků, Bortelová 8, Lichnerová 8, Volnaya 4, Pecková 4 Střelba za 2 b.: 14/42 - 29/54 Střelba za 3 b.: 8/25 - 10/18 Trestné hody: 7/13 - 17/18 Doskoky: 31 - 47 (útočné 12 - 12) Asistence: 9 - 25 Ztráty: 24 - 17 Osobní chyby: 17 - 16 Další zápas sehrají naše hráčky ve středu 7. 12. V 7. kole prestižní Evropské ligy přivítáme na Folimance belgickou Dexii Namur, tedy tým, který je v tabulce skupiny A na pátém místě, pouze o jediný bod před námi!