Z východu Čech vezeme pohodové vítězství

26.11.2005
Naprosto jednoznačnou záležitostí našich hráček bylo utkání 9. kola Ženské basketbalové ligy mezi Trutnovem a USK Praha. Svěřenkyně trenéra Blažka si vytvořily již v první čtvrtině dvouciferný náskok a domácím hráčkám nedaly v dalším průběhu sebemenší šanci na příznivý výsledek.
Po první minutě vedly domácí hráčky 5:0, ale jak se následně ukázalo, byla to jejich labutí píseň. Šňůrou 11:1 jsme vývoj utkání rychle otočili a zejména díky dvojici Kamila Opluštilová, Janell Burse jsme si ještě do konce úvodní desetiminutovky vypracovali čtrnáctibodové vedení. Druhá čtvrtina pak byla naší exhibicí. Díky agresivní obraně a přesné střelbě z dálky jsme navýšili náš náskok až ke čtyřiceti bodům a trenérská dvojice Blažek-Beneš mohla dát v klidu příležitost všem hráčkám. Ve 27. minutě znamenala trojka Izi Castro-Marques již padesát bodů k dobru (31:81!!!). Stovku trefila pět minut před koncem nejlepší střelkyně utkání Kamila Opluštilová a dala tak razítko na naše osmé vítězství s prvoligové sezoně. Kamila Opluštilová si připsala na konto první letošní double-double, stejný počet jednadvaceti bodů zaznamenala i Izi Castro, který se navíc blýskla padesátiprocentní úspěšností tříbodové střelby. "Jsem rád, že jsme v tomto utkání zvítězili, protože máme za sebou velice náročné cestování," uvedl hlavní trenér Lubor Blažek. "Soupeř nám naši roli hodně usnadnil, navíc hrál jen se sedmi hráčkami." Další výsledky 9. kola ŽBL SK UP Olomouc - Sparta Praha 74:90 (18:20, 37:44, 53:68) Valosun Brno - Gambrinus SikaBrno 40:125 (12:26, 23:58, 31:89) Hradec Králové - BK Strakonice 64:46 (13:12, 39:22, 47:32) Kara Trutnov - USK Praha 49:108 (17:31, 27:65, 37:91) Slovanka Chomutov - Loko K. Vary 38:64 (23:48, 33:60)