Náskok jsme neudrželi a prohráli jsme i v Pécsi

24.11.2005
Ani v pátém euroligovém utkání se našim hráčkám nepodařilo vybojovat premiérové vítězství. V Maďarsku jsme sice na palubovce Pécse sehráli skvělou první čtvrtinu, ale vedení jsme neudrželi a nakonec se z patnáctibodového vítězství radovali hostitelé.
Naše hráčky vstoupily do utkání velice koncentrovaně. A protože jsme ke kvalitní hře na útočné polovině hřiště dokázali přidat i zodpovědný výkon v obraně, vedli jsme po prvních deseti minutách o pět bodů. Na začátku druhé čtvrtiny dokonce náš náskok vzrostl na slibných 21:14, ale poté se začal přeci jen prosazovat domácí favorit. Pécs ještě do přestávky skóre otočila ve svůj prospěch, na čemž měla největší zásluhu především její výrazně zlepšená obrana. O našem neúspěchu pak definitivně rozhodla třetí část hry. Své bodové konto jsme totiž dokázali navýšit o pouhých jedenáct bodů a do poslední desetiminutovky jsme vstupovali se čtrnáctibodovým mankem, které se nám již přes veškerou snahu vymazat nepodařilo. Klíčový okamžik čtvrtečního zápasu nastal ve druhé polovině třetího dějství. Úsek hry mezi 27. a 30. minutou jsme prohráli 0:8 a z nadějného stavu 41:38 jsme se dostali do dvouciferné ztráty. Další výsledky skupiny A Samara - Valencia 81:46 Mondeville - Namur 93:82 Tabulka po 5 kolech 1. MiZo-Pécs 5-0 10 2. VBM-SGAU Samara 4-1 9 3. USO Mondeville Basket 3-2 8 4. Ros Casares Valencia 2-3 7 5. Dexia Namur 1-4 6 6. USK Praha 0-5 5