Samara u nás potvrdila svou extratřídu

15.11.2005
Ani ve čtvrtém zápase Evropské ligy se naše basketbalistky neradovaly z vítězství. Favorizovaný ruský tým ze Samary byl nad jejich síly, přestože svěřenkyně trenérů Blažka s Benešem rozhodně nepodaly špatný výkon.
V první čtvrtině dominovaly na obou stranách obrany. Naše hráčky dokázaly držet se špičkovým evropským týmem krok zejména díky velice kvalitní defenzívní činnosti a poté, co Míša Pavlíčková trefila v poslední minutě této části hry svůj osmý bod, jsme se dostali dokonce do jednobodového vedení! Samara začala mít navrch v průběhu druhé desetiminutovky. Našim hráčkám dělala velké problémy zónová obrana hostů a ve 13. minutě jsme za příznivého stavu 16:14 začali ztrácet dech. Rusky se po šňůře 0:12 dostaly do desetibodového vedení a to si v podstatě udržely až do přestávky. Definitivní zlom atraktivního zápasu přišel ve druhé polovině třetí čtvrtiny. Samara dokázala potrestal každou chybu USK, navíc sama téměř nechybovala a po koši Wauters se v 28. minutě dostala do dvacetibodového vedení (36:56). V závěrečné čtvrtině jsme se sice několikrát dostali na dostřel desetibodovému rozdílu ve skóre, ale ruské basketbalistky nám nikdy nepovolily více než dva koše v řadě a v poklidu si pohlídaly své třetí euroligové vítězství. V našem dresu se dokázala prosadit zejména trojice Pavlíčková, Burse a Volnaya, soupeřky se spoléhaly zejména na účinnou souhru vysoce produktivní podkošové dvojice Wauters - Stěpanova. Tabulka: 1. Samara 4 3 1 290:262 7 2. Pécs 3 3 0 242:187 6 3. Mondeville 3 2 1 207:198 5 4. Valencie 3 1 2 211:236 4 5. USK Praha 4 0 4 281:308 4 6. Namur 3 1 2 199:239 4