USK si po roce opět zahraje finále s Brnem

27.4.2003
Basketbalistky USK Blex KV Praha dokázaly v semifinále porazit Trutnov 3:0 na zápasy a postoupit do finále naší nejvyšší soutěže. Podle stavu série 3:0 by se mohlo zdát. že byl Trutnov slabým soupeřem. ale ti co viděli jednotlivé zápasy vědí že to nebyla tak úplně pravda. První utkání bylo velmi vyrovnané. „V prvním poločase jsme byly trochu nervózní.“ přiznala po zápase Markéta Mokrošová. Aktivní obranou ve druhém poločase však USK donutil soupeřky k chybám a ve třetí čtvrtině zápas rozhodl ve svůj prospěch.
Ve druhém utkání se naše hráčky ukázaly ve výborné formě. Od začátku zápasu nebylo pochyb. kdo odejde jako vítěz. „Dnes to bylo především o naší výborné obraně. Už na začátku jsme si vytvořili dostatečný náskok. který jsme neustále zvyšovaly a už v poločase bylo o výsledku rozhodnutu.” liboval si po druhém zápase trenér Beneš. USK tak odjel do Trutnova za stavu 2:0 na zápasy a jediná výhro ho dělila od finále. Třetí zápas v Trutnově byl zřejmě nejtěžší. Východočešky v domácím prostředí dobře bránily a podařilo se jim vyhrát první poločas 29:25. Zlom v utkání přišel ve 3. minutě druhého poločasu. Jana Veselá dala během jedné minuty 8 bodů (z toho dvě trojky) a odstartovala tím naši sedmnáctibodovou šňůru. Třetí čtvrtku jsme tak vyhráli 25:8 a v poslední části jsme si již výsledek pohlídali.

Hráčky teď dostanou do úterka volno. Pak se sejdou na dopoledním tréninku a začnou se připravovat na finálovou sérii s Brnem. která začíná 3. května.