Po prodloužení zavládl v USK smutek

4.11.2005
Nejtěsnější možnou porážkou, navíc až po prodloužení, skončilo pro naše hráčky druhé euroligové utkání na palubovce belgického Namuru. Domácí Dexia zdolala USK Praha 85:84 po prodloužení a naše hráčky tak na svou první letošní výhru na evropské scéně stále čekají.
Naše basketbalistky si po většinu zápasu udržovaly několikabodové vedení. Po první čtvrtině vedly o dva body, do poločasu ještě tři body k dobru přidaly a do závěrečné desetiminutovky vstupovaly se slibným, sedmibodovým náskokem. Jenže v poslední čtvrtině se všechno otočilo. V útoku jsme se začali trápit, nastříleli jsme jen jedenáct bodů a zápas dospěl do prodloužení. V něm si pak domácí tým zajistil jednobodové vítězství. V závěru utkání se trenérská dvojice Blažek - Beneš musela obejít bez Janell Burse, která se dopustila pěti osobních chyb. Ve statistikách je nejmarkantnější rozdíl v počtu ztracených a získaných míčů (ztráty 14 - 21, zisky 11 - 3). "Rozhodly právě ztracené míče. Na naší straně jich bylo přes dvacet a to je přeci jen trochu moc," uvedl hostující trenér Lubor Blažek. Jinak však své svěřenkyně za předvedený výkon mohl pochválit. "I když jsme prohráli o bod v prodloužení, byl to bezvadný zápas!" Výborné utkání sehrála v našem dresu zejména Markéta Mokrošová. Proměnila čtyři ze sedmi tříbodových pokusů (Bortelová 3/4) a celkem nasbírala rovných dvacet bodů. Ještě o jeden bod více nastřílela Sviatlana Volnaya (k tomu i devět doskoků) a double-double za osmnáct bodů a třináct doskočených míčů si připsala Američanka Janell Burse i Míša Pavlíčková (12 bodů a 10 doskoků). Další zápasy skupiny A Mondeville - Valencia 81:67 (Bonnan 21, Podrug 13 - Santos 16, Powell 14, Antibe 13) Pécz - Samara 80:68 (Branzova 16, Dapo 15 - Wauters 19, Stepanova 18) Tabulka skupiny A po 2. kole 1. MiZo-Pécs 2-0 4 2. USO Mondeville Basket 2-0 4 3. VBM-SGAU Samara 1-1 3 4. Dexia Namur 1-1 3 5. USK Praha 0-2 2 6. Ros Casares Valencia 0-2 2