Euroliga: V Belgii nás čeká Dexia Namur

2.11.2005
Na druhé euroligové utkání se od začátku tohoto týdne připravují basketbalistky USK Praha. Po úvodní domácí porážce s francouzským Mondeville budou usilovat o první pohárové vítězství na palubovce belgického Namuru.
Premiérové utkání v prestižní soutěži nám výsledkově ani herně nevyšlo podle představ. Po většinu zápasu jsme dotahovali několikabodový náskok soupeřek a když jsme se na začátku poslední čtvrtiny "dostali" před ně, dlouho nám radostný pohled na světelnou tabuli nevydržel. Z osmibodového vítězství se nakonec radovaly Francouzsky. Druhý pokus k zisku premiérového vítězství v Eurolize mají naše basketbalistky ve čtvrtek. O den dříve odlétají do Belgie, kde bude jejich soupeřem tamní Dexia Namur. "Video ze zápasů Namuru máme k dispozici. Udělali jsme si rozbor jeho hry a chceme se na toto utkání co nejlépe připravit," uvedl kouč Lubor Blažek. Belgičanky sehrály svůj první zápas na palubovce silné Samary. A nevedly si vůbec špatně. Po prvním poločase prohrávaly jen o pět bodů a nakonec podlehly 59:70. Mezi největší opory Namuru patří 188 cm vysoká pivotka Anna Wielebnowska, která byla v Rusku s osmnácti body nejlepší střelkyní celého zápasu (trojky 3/5). Klíčovými postavami jsou i další podkošová hráčka Evelien Callens (187 cm), křídelnice Elzbieta Miedzik, Američanka Rebekkah Brunson (191 cm) či rozehrávačka Krystyna Szymanska. Program 2. kola skupiny A Dexia Namur - USK Praha (čtvrtek 3. 11. ve 20.30) Mondeville - Valencia (středa 2. 11. ve 20 hodin) Pécz - Samara (čtvrtek 3. 11. v 18 hodin)