V lize jsme suverénní, z Olomouce vezeme pátou výhru

29.10.2005
Pro páté vítězství v letošním ročníku Ženské basketbalové ligy si naše hráčky dojely na palubovku Olomouce. Na Moravě jsme měli od úvodních minut zápas plně ve své moci a nakonec jsme zvítězili o více než šedesát bodů.
Úvodní minuty byly velkým sólem americké pivotky v našem dresu Janell Burse. Během pěti minut nasázela bezmocným soupeřkám patnáct bodů a postarala se o dvouciferné vedení USK (4:19)! V dalším průběhu první čtvrtiny zaznamenala Burse ještě další tři koše a celkem tak nastřílela za deset minut hry 21 bodů!!! Činily se však i její spoluhráčky a tak náskok vysokoškolaček utěšeně narůstal. V závěrečných třech minutách úvodního hracího období jsme sice inkasovali devět bodů, na jednoznačném průběhu střetnutí to však vůbec nic nezměnilo. Úsek hry mezi 11. a 17. minutou jsme vyhráli v exhibičním tempu 17:0 a na konci prvního poločasu jsme měli k dobru již přes třicet bodů (19:51). Po přestávce se na palubovce nic podstatného nezměnilo. Manko domácích hráček se neustále prohlubovalo a nakonec jsme pokořili i stobodovou hranici, o což se postarala dvě a čtvrt minuty před koncem Petra Gerstnerová. "O našem jednoznačném vítězství se rozhodlo už na začátku zápasu," uvedl po utkání hlavní trenér Lubor Blažek. "V dalších fázích hry se střetnutí odvíjelo v poklidném tempu." Hvězdou utkání byla Janell Burse. S vynikající úspěšností střelby (81%!!! - 17/21 z pole) nastřílela 37 bodů, navíc doskočila 17 míčů (8 v útoku) a získala tři míče. Přes deset nastřílených bodů se dostaly ještě Míša Pavlíčková se Sviatlanou Volnayou. Kromě úspěšnosti střelby jsme naše hostitelky jasně převyšovaly i v doskakování (útočné doskoky 3 - 17), na druhou stranu jsme ztratili devatenáct míčů (Sheri Sam a Kamila Opluštilová 5). V tomto směru se blýskla Jana Lichnerová, která neztratila ani jediný míč a sama jich pět získala. Další výsledky 5. kola Sparta Praha - Gambrinus Brno 47:82 Nejvíce bodů: Sparta - Mišurová 11, Sýkorová 11 Brno - Žirková 20, Milton-Jones 14 Karlovy Vary - Trutnov 87:91 Nejvíce bodů: K. Vary - Ábelová 20, Fabiánová 18, Magerčiaková 18, Větrovcová 18 Trutnov - Johnová 34, Petrovická 15, Podešvová 13 Valosun Brno - Strakonice 56:78 Nejvíce bodů: Brno - Ciulisová 13, Svobodová 11 Strakonice - Vodrážková 21, Musilová 16, Šujanová 15 Slovanka Chomutov - Hradec Králové 45:63 Nejvíce bodů: Slovanka - Staňková 11, Kubařová 9 H. Králové - Nováková 15, Ondřejová 12, Komžíková 10, Hradilová 10