Porazili jsme Šibenik. postup nám ovšen unikl

20.3.2003
K otevření brány jménem čtvrtfinále poháru FIBA. potřebovaly basketbalistky USK Praha dva klíče. Ten první získaly. když porazily Šibenik 80:67. Druhý klíč jim ale musely pomoci získat basketbalistky Samary. Rusky ovšem prohrály v Bordeaux 82:85 a z postupu se tak na úkor USK díky lepšímu skóre radují basketbalistky Bordeaux.
Domácí začali utkání rozpačitě. Několik zbytečných ztrát a chyby v obraně dovolily Chorvatkám vybudovat si v první čtvrtině mírný náskok a vyhrát první část 23:19. Do druhé čtvrtiny vstoupily domácí hráčky náporem. Rozdíl byl především ve zlepšené obraně USK. Chorvatky měly najednou na vše méně času a začaly kupit chyby. Rovněž výborná střelba. kterou se hostující hráčky prezentovaly v úvodu ztratila v těchto chvílích svou přesnost. Pražanky vyhrály prvních pět minut druhé části 16:2 a rázem se vyhouply do vedení 35:25. Poté ovšem začala úřadovat kapitánka hostů Korana Zanzeová. která nastřílela domácím celkem 39 bodů! Zanzeová držela Chorvatky nad vodou a s obranou USK si chvílemi dělala co chtěla. Šibenik dokázal náskok domácích snížit. přesto odcházely Pražanky o poločase do šaten s vedením 40:35.

Po poločase přišly opět velké chvíle Chorvatky Zanzeové. Především díky ní otočil Šibenik skóre a v 28. minutě se dostal do osmibodového vedení 54:46. Do poslední části naordinovalo trenérské duo Beneš. Blažek svým svěřenkyním celoplošnou obranu a tento tah se ukázal jako velmi zdařilý. USK se vyhecoval k výborné obraně a Chorvatky začaly opět chybovat. K útoku zavelela trojkou nejlepší střelkyně domácích Markéta Mokrošová a její spoluhráčky jí zdařile následovaly. USK dal 17 bodů v řadě a vybudoval si rozhodující náskok. Závěr zvládly Pražanky bez problémů. Konečnou podobu skóre dala Jana Veselá trojkou 7 vteřin před koncem za potlesku slušně naplněných tribun.

„Nebyl to vůbec jednoduchý zápas.“ řekl nám trenér USK Beneš. „Šibenik má velmi dobrý tým. Mnozí si mysleli. že je doma smeteme. když jsme v Chorvatsku vyhráli o jednadvacet bodů. Jenže ten zápas nám perfektně vyšel po všech stránkách. Povedlo se nám tenkrát vše. nač jsme sáhli. Dneska to bylo úplně jiné utkání. Chorvatky hrály uvolněně. výborný zápas sehrála Zanzeové. která nám nadělala velké problémy. Zápas jsme zlomili nesmírnou bojovností až v poslední části.“

USK Praha - Jolly Šibenik 80:67 (19:23. 40:35. 53:56)

Body: Mokrošová 26. Veselá 21. Bortelová 18. Vojtová 9. Hlaváčková 4. Ziklová 2 - Zanzeová 39. Čakičová 9. Ercegová 7. Gambiražová 5

Trestné hody: 9/9 - 6/5. Fauly: 16:12. Trojky: 9:6. Diváci: 300

Nejlepší hráčka utkání: Markéta Mokrošová