Na půl úspěšný víkend

8.1.2007
I v téměř kompletní sestavě jsme v sobotu nestačily na soupeřky z Nuslí. Podlehly jsme jim až po prodloužení, které nám zajistila trojkou v poslední vteřině Tereza Pecková. Důležité vítězství jsme pak vybojovaly v neděli proti druhému týmu Brněnského Gambrinusu.

BC USK Libochovice vs. Sokol Nusle 73:75 (18:9 35:28 49:41 65:65) Sobotní utkání jsme začaly velmi slibně a po první čtvrtině jsme vedly o 9 bodů. Soupeřky měly problémy se prosadit proti naší obraně a v útoku jsme dobře využívaly možnosti, které se nám nabízely z trénovaných kombinací. Od druhé čtvrtiny se ovšem obrázek hry pomalu začal měnit. Pomalu jsem od kolekivního basketbalu sklouzly k individuálnímu pojetí se kterým měly soupeřky méně problémů. I přes to že jsme i po poločase držely několikabodový náskok, hráčky Nuslí pomalu nabíraly dech k obratu v utkání. V posledním dějiství se naše hra naprosto rozsypala. Hráčkám ani nelze příliš vytknout touhu po vítězství, ale s kvalitním soupeřem, jakým určitě Nusle v druhé lize jsou, nelze rozhodnout utkání individuálními výkony, tak jak se o to snažily naše hráčky. Lépe spolupracující soupeřky si tak vítězství vybojovaly po prodloužení. Po utkání jsme tak řešili otázku, proč jsme, již po několikáte v této sezóně, v průběhu utkání upustily od hry, která se ukázala být úspěšná...? BC USK Libochovice vs. Gambrinus Sika Brno B 84:72 (22:15 47:38 62:53) Jasným cílem nedělního uktání bylo vybojovat aspoň jedno vítězství. Pomoci nám k tomu mělo výrazně kolektivnější pojetí oproti sobotě. Byli jsme proto potěšeni, že si hráčky, slova z předzápasové porady vzaly k sidci a po celou dobu utkání se držely určené taktiky. Do střeleckých pozic a k zakončením, které bychom chtěly jsme se tak dostávaly po celou dobu utkání, oproti pouhé 1. čtvrtině nedělního utkání. V neděli se na Folimance hrál v tom nejlepším slova smyslu jednoduchý, ale opravdu pohledný basketbal a navíc jsem z tohoto "prestižního" měření sil B týmů vyšly vítězně. Věřím, že i hráčky vnímaly rozdíl v herním projevu mezi sobotou a nedělí a i v příštích utkáních budeme opět těžit ze společné souhry, tak jako proti Brnu.