Bordeaux bylo nad naše síly

13.3.2003
USK Blex KV Praha - W Basket Bordeaux 72:53 (17:15 42:30 52:42)

USK odjížděl do Bordeaux s přáním rozhodnout o postupu již zde. To se bohužel našim vicemistryním nepodařilo.

V první části viděli diváci vyrovnaný boj. Po první přestávce však začalo velké trápení USK v tomto zápase. špatná střelba. Francouzsky toho využily a v poločase odcházely do šaten s dvanáctibodovým vedením 42:30. Třetí část byla ve znamení obran. mnoho košů nepadlo.Pražankám se podařilo náskok mírně zkorigovat. Bordeaux si však pořád udržovalo zhruba osmibodové vedení. Rozhodnutí přinesla druhá polovina 4. čtvrtiny. Francouzky využily několika chyb USK a rázem vedly o 14 bodů. USK se snažil snížit a zariskoval. Ovšem Bordeaux zvládlo závěr výborně a dovedlo utkání do vítězného konce.
„Vůbec se nám dnes nedařila střelba. I když jsme měli dobré pozice. nedokázali jsme je proměnit.“ postěžoval si po zápase trenér USK Lubor Blažek. Přesto držely Pražanky s Francouzkami krok až do závěrečné čtvrtiny. „Asi 5 minut před koncem jsme prohrávali o 10 bodů. Pak jsme však udělali pár zbytečných chyb a soupeř nám odskočil. O postup tak budeme bojovat příští středu v posledním zápase s Šibenikem.“ nejlepší střelkyně: Vojtová 12. Haláčková 11. Mokrošová 11