Vstup do EuroLeague Women sezóny nedopadl pro naše hráčky vítezstvím

15.10.2015
Basketbalistky ZVVZ USK Praha vstoupily do nové sezóny Evropské ligy nečekanou domácí prohrou s Kayserisporem 68:72 po prodloužení. Úřadující šampionky přitom v posledních dvou minutách základní hrací doby dohnaly manko sedmi bodů a v prodloužení vedly o pět bodů, ale turecký celek se dokázal vzchopit a vybojoval vítězství. Nevydařený úvod se ZVVZ USK Praha pokusí napravit za týden 21. 10. opět doma v 19:00 proti francouzskému týmu Bourges.

ZVVZ USK Praha – Agu Spor 68:72 (21:15, 18:14, 8:18, 14:14, 7:11)

Prvních osm bodů Pražanek dala Kateřina Elhotová, jinak se ale české mistryně v útoku spíše trápily, hlavně při střelbě za dva body. Proměnily pouze tři z úvodních 16 pokusů. Přesto měly od začátku lehce navrch, protože se jim dařilo zastavovat opory soupeře Dimitrakov a Sanders. Ve druhé čtvrtině se jim dokonce povedlo odskočit na rozdíl deseti bodů.

Do druhé poloviny utkání domácí tým nastoupil velmi špatně a pět minut nedal ani bod, což soupeř využil k vymazání ztráty a 11 minut před koncem se ujal vedení. Útočné trápení ZVVZ USK pokračovalo a nedařilo se znovu odskočit. Naopak po dvou trojkách soupeře vedl turecký tým šest minut před koncem o šest bodů.

Pražanky však nakopla trojkou znovu velmi dobře hrající rozehrávačka Laia Palau. Soupeř znervózněl a po výborné obraně Kateřiny Elhotové a Danielle Robinson získali domácí míč a 12 vteřin před koncem vyrovnala, po asistenci Danielle Robinson, Alena Hanušová. Následoval timeout hostů. Danielle Robinson opět zakročila výbornou obranou a získala míč, avšak domácím se už nepodařilo zakončit a tak skóre základní hrací doby skončilo nerozhodně a šlo se do prodloužení.

V prodloužení dala důležitou trojku Kateřina Elhotová a  ZVVZ USK se ujalo vedení o pět bodů a zdálo se, že si už výhru pohlídá. Po dvou úspěšných trestných hodech Mc Carville snížili hosté na rozdíl 3 bodů. V dalším útoku získala McCarville míč a ihned potrestala chybu domácích proměněnou střelou za dva body a snížila rozdíl jednoho bodu. Následný neproměněný protiútok ZVVZ USK Praha doskočila hráčka tureckého týmu Sims, která v zápětí po asistenci Mc Carville úspěšně trefila střelu za tři body a otočila tak vedení na stranu týmu Kayserispor. Po timeoutu domácích a neúspěšné střele Kateřiny Elhotové následoval faul na výborně hrající pivotku Mc Carville, která proměnila oba trestné hody a tím si tým Kayserispor zajistil výhru nad favorizujícím týmem ZVVZ USK Praha.

Body ZVVZ USK Praha: Vaughn a Palau 15, Kateřina Elhotová 14, Robinson 10, Hanušová 9, Burgrová 3, Xargay 2

Agu Spor – trenér Ayhan Avci: „Je to pro nás úžasné vítězství. Víme, že ZVVZ USK je silný tým, ale my zahráli opravdu dobře až na první čtvrtinu. Ale pak jsme získali zápas pod kontrolu. Výhra je důležitá pro sebevědomí do úvodu sezony.  Zvláště když je tato skupina opravdu těžká a každé vítězství je hrozně důležité.“

Agu Spor – hráčka Sanders: „Byl to dobrý zápas mezi dvěma soupeřícími týmy. Některé hráčky se připojily k týmu teprve před pár dny. Byl to napínavý zápas. Chtěli jsme hrát vyrovnaně a ke konci jsme to nevzdali a vyhráli jsme a na náš tým jsem dnes velmi pyšná.“

ZVVZ USK Praha trenérka Natália Hejková: „Očekávali jsme těžký zápas. Ale neočekávala jsem až tak špatný výkon z naší strany. Jsem velmi zklamaná, protože vím, že můžeme hrát lepší basketbal.“

ZVVZ USK Praha – hráčka Alena Hanušová: „Je to pro nás velké zklamání. Chtěli jsme vyhrát, ale udělali jsme mnoho chyb v obraně a i útoku. Bohužel Agu Spor dávali jednoduché koše a měli více sil ke konci. V prodloužení to bylo o našich chybách.“

Zdroj: USKBASKET.CZ, ČTK