Češky skončily na ME U18 na šestém místě

10.8.2015
Šesté místo obsadily basketbalistky České republiky na mistrovství Evropy U18, které se uskutečnilo ve slovinském Celje. V závěrečných dvou duelech o konečné umístění zapsaly jedno vítězství a jednu porážku: nejprve porazily Belgii 68:56, poté nestačily v duelu o 5. příčku na Slovinsko, kterému podlehly jednoznačně 55:82.

Jak se v závěrečných dvou zápasech dařilo trojici hráček USK Praha?

Tereza Šípová byla proti Belgii nejlepší střelkyní svého týmu, když vyrovnala své turnajové maximum a k vítězství přispěla 17 body (trojky 2/6). Michaela Krejzová během 9 odehraných minut a Markéta Löflerová za 3 minuty v tomto utkání nebodovaly.

Derniéra se Slovinskem českým basketbalistkám nevyšla, první čtvrtinu ztratily jasně 6:24 a propastné, téměř dvacetibodové manko již nedohnaly. Jedinou dvoucifernou střelkyní byla Michaela Krejzová s 13 body (trojky 3/9), Tereza Šípová zaznamenala 7 bodů a stejný počet doskoků a Markéta Löflerová se ani tentokrát bodově neprosadila (odehrála 7 minut).