Do finále jsme vstoupili vítězně, máme první bod

22.4.2015
Ráz prvního finálového utkání určily hned úvodní čtyři minuty. Několik míčových ztrát královéhradeckých basketbalistek jsme potrestali snadnými koši, dvě trojky v rychlém sledu trefila Laia Palau a rázem jsme vedli 14:0! V sérii hrané na tři vítězství jsme získali první bod, zápas číslo 2 se bude hrát až v neděli 26. dubna v Hradci Králové.

1. ZÁPAS FINÁLE ŽBL:

ZVVZ USK Praha vs. Sokol Hradec Králové 94:52
(25:12, 22:9, 22:21, 25:10)

Stav série: 1 - 0

Body: Vaughn 14, Elhotová 14, Hanušová 12, Vyoralová 12, Burgrová 10, Veselá 8, Palau 8, Robinson 8, Petrovič 6, Bartáková 2 - Pochobradská 14, Zavázalová 9, Kuthanová 9, Likhtarovich 7, Rosenbaumová 6, Křížová 5, Andělová 2

Tři ztráty hostujících hráček, tři naše snadné koše.

Záhy se trefila Kia Vaughn a dvě trojky během pouhé půlminutky trefila Laia Palau.

Nástup do finále se nám povedl na jedničku a po čtyřech minutách jsme byli vpředu o 14 bodů!

I ve druhé čtvrtině jsme měli výrazně navrch. Pasáž mezi 11. a 16. minutou jsme ovládli šňůrou 13:2 a navýšili jsme rozdíl ve skóre na čtyřiadvacet bodů - 38:14. V první půli nám padaly trojky, jichž jsme proměnili 5 z osmi pokusů (Laia Palau 2/2, Kateřina Elhotová 2/3, Tereza Vyoralová 1/1).

Nejvyrovnanější byla třetí čtvrtina, v níž Hradec zaznamenal 21 bodů - navlas stejně, jako v první a druhé části hry dohromady - a vyhráli jsme ji o jeden bod 22:21. V závěrečné části hry už jsme znovu soupeřkám povolili jen 10 bodů a zkontrolovali jsme více než čtyřicetibodovou výhru.

Mezi kvintetem dvouciferných střelkyň vynikly Kia Vaughn (střelba z pole 6/11, trestné hody 2/2) a Kateřina Elhotová (trojky 2/6), které nastřílely po 14ti bodech, Sokol měl jedinou výraznější střelkyni v Kláře Pochobradské (14 bodů, trojky 2/3).

Oba týmy výborně trojkovaly (6/15 - 7/16), ale basketbalistky ZVVZ USK proměnily o rovných 20 střel z pole více (41/68 - 21/54), měly převahu v boji o odražené míče (31 - 19) a podělily se o skvělých 30 asistencí (Laia Palau 7, Kateřina Elhotová a Danielle Robinson po 6).

Poměr bodů z vymezeného území 52 - 18, poměr bodů po ztrátách 38 - 12.