Po ligovém stříbru jsme druzí i v poháru

17.4.2005
Finálové utkání Českého poháru proti Brnu nám příliš nevyšlo a po jednoznačném průběhu jsme prohráli 66:110. Stejně jako v Ženské basketbalové lize nám tak připadly stříbrné medaile.
V úvodu zápasu odpověděla na první koš McWilliams přesným tříbodovým hodem Kiesha Brown, ovšem vedení 3:2 bylo zároveň našim vedením posledním. Krok s vysokými favoritkami jsme drželi do poloviny první čtvrtiny, kdy Mokrošová snížila na 10:13. Následující úsek hry jsme však prohrály 2:14 a soupeřky si vybudovaly rozhodující náskok. Ten se hned na začátku druhého dějství přehoupl přes hranici dvaceti bodů a do konce prvního poločase jej Brňanky zvýšily téměř na třicet. Zápas se pak v poklidu dohrál, neboť obě družstva věděla, že medaile jsou rozděleny. Z našich hráček se výrazněji prosazovaly pouze Míša Pavlíčková s Kieshou Brown. Dohromady nastřílely 30 bodů, téměř polovinu všech bodů USK Blex. Žádná jiná hráčka se nedostala před dvouciferný počet nastřílených bodů, narozdíl od Brna, které mělo "dvouciferných hráček" hned sedm. Naše hra se opírala o přesnou střelbu z perimetru (poměrně přesnou ruku měly hráčky i na čáře trestného hodu. V doskakování jsme nepropadly tak, jako v ligovém finále, ovšem znovu jsme ztratili více než 20 míčů. Konečné pořadí Final four: 1. Brno, 2. USK Blex Praha, 3. Trutnov, 4. Strakonice.