Základní část ŽBL jsme zakončili jednoznačnou výhrou

19.3.2015
Se stoprocentní bilancí 11/0 prošly basketbalistky ZVVZ USK Praha základní fází Ženské basketbalové ligy. Poslední výhru si odvážejí z nymburské palubovky, kde dnes večer, i bez dvojice Danielle Robinson-Jana Veselá, dominovaly o více než čtyřicet bodů.

21. KOLO ŽBL:

Basketball Nymburk vs. ZVVZ USK Praha 58:101
(11:33, 11:26, 20:16, 16:26)

Body: Rolle 15, Peklová 8, Taylor 8, Rybová 5, Mišurová 5, Bortelová 5... - Hanušová 19, Vaughn 18, Petrovič 16, Burgrová 15, Vyoralová 12, Elhotová 10, Palau 7, Bartáková 4

Zápas jsme dostali pod kontrolu hned v první čtvrtině.

Mnoha snadnými koši (poměr bodů z vymezeného území v úvodní části hry byl 0 - 16) jsme si pomohli k více než dvacetibodovému trháku: od stavu 5:5 jsme nastříleli 12 bodů v řadě a po přesné trojce Sonji Petrovič z 10. minuty jsme měli k dobru dvaadvacet bodů!

Ve stejném tempu jsme pokračovali i ve druhé čtvrtině. V pasáži mezi 11. a 14. minutou jsme natáhli naši šňůru na 4:16 a odskočili jsme do vedení 15:49! Po čtrnácti odehraných minutách jsme měli skvělou bilanci střelby z pole (72% - 18/25) i z čáry trestného hodu (90% - 9/10).

Po první půli byl poměr bodů dosažených z vymezeného území 0 - 26 a poměr bodů z protiútoků 0 - 13!

Třetí čtvrtina se nesla ve znamení tří bodových šňůr.

První měl na svědomí Nymburk - úvodní čtyřminutovku druhé půle ovládl 12:4, zejména díky desetibodovému příspěvku zahraničních posil Rolle-Taylor. Kontrovali jsme dvanácti body v řadě a v 28. minutě jsme vedli 34:75, aby závěrečná pasáž třetího hracího období opět vyzněla lépe pro domácí poměrem 8:0. V závěrečné desetiminutovce jsme znovu zvýraznili náš náskok, pět minut před koncem jsme vedli 50:95.

Zatímco nymburský tým měl jedinou dvoucifernou střelkyni, kterou byla Waltiea Rolle (15 bodů + 8 doskoků, střelba z pole 7/14), v dresu ZVVZ USK Praha hned šest hráček nastřílelo 10 a více bodů. Nejvíce se prosadily podkošové hráčky Alena Hanušová (19 bodů, trojky 2/2, trestné hody 5/5) a Kia Vaughn (18 bodů, z pole 7/15).