Derniéra v základní části ŽBL

18.3.2015
Na nymburské palubovce odehrají basketbalistky ZVVZ USK Praha své poslední utkání v základní části Ženské basketbalové ligy. V zítřejší dohrávce 21. kola budou usilovat o jedenácté vítězství v letošním ročníku nejvyšší české soutěže.

21. KOLO ŽBL:

Basketball Nymburk vs. ZVVZ USK Praha
(čtvrtek 19. 3. v 18 hodin)

Nymburk je v aktuální tabulce na 4. místě s bilancí 14/5 a zaostává o jednu výhru za třetím Valosunem.

Naposledy prohrál 24. ledna s Hradcem Králové, od začátku února natáhl svou vítěznou sérii již na šest utkání. Na začátku března si odvezl vítězství z Ostravy, ovšem po vyrovnaném prvním poločase rozhodl o svém úspěchu až ve druhé půli - 64:71 (nejvíce bodů: Bortelová 18, Rolle 16, Mišurová 12).

Top-skórerkou nymburského týmu je bez dvou centimetrů dvoumetrová podkošová hráčka Waltiea Rolle, jejíž aktuální průměry činí 15,4 bodu + 9 doskoků (z toho 3,6 v útoku). V posledních čtyřech utkáních (Slovanka, IMOS Brno, Slavia, Ostrava) zaznamenávala dokonce v průměru 20 bodů.