Basketbalistky ZVVZ USK Praha získaly Český pohár

15.3.2015
Dvě utkání, dvě vítězství = zisk pohárové trofeje. Basketbalistky ZVVZ USK Praha potvrdily ve finálovém turnaji Českého poháru v ostravské Bonver aréně roli favoritek, v dnešním odpoledním finále triumfovaly nad IMOSem Brno jednoznačně o 42 bodů a obhájily tak své loňské prvenství.

FINÁLE HYUNDAI FINAL-6 ČESKÉHO POHÁRU:

ZVVZ USK Praha vs. BK IMOS Brno 91:49
(16:13, 24:12, 29:11, 22:13)

Body: Vaughn 19, Elhotová 18, Petrovič 12, Veselá 10, Hanušová 10, Palau 7, Vyoralová 7, Robinson 4, Burgrová 4 - Jalčová 13, Kašpárková 10, Smith 8, Hindráková 6...

Dominovali jsme ve všech klíčových statistikách.

Měli jsme poloviční počet ztrát než IMOS (12 - 24), poměr bodů dosažených po ztrátách činil 28 - 11, poměr bodů z protiútoků 10 - 2 a poměr bodů z vymezeného území 50 - 16!

Díky snadnějším pozicím jsme mnohem lépe stříleli z pole (55% - 37%), díky aktivní hře jsme stáli o poznání častěji na čáře trestného hodu (17/25  -3/8) a navrch jsme měli i v boji o odražené míče (37 - 25).

Utkání jsme dostali pod kontrolu v závěrečných pěti minutách prvního poločasu.

Po patnácti minutách hry ještě platil nerozhodný stav, ale pak rozehrála svoji one (wo)man show Kia Vaughn.

Od nerozhodného stavu 23:23 nastřílela 11 bodů v řadě (!!! - a to ještě za stavu 20:20 zaznamenala koš s faulem, po němž srovnala trojkou Jenna Smith), a když poté přidaly po dvoubodových zásazích i Kateřina Elhotová, Jana Veselá a Tereza Vyoralová, natáhli jsme naši šňůru až na 17:0 - během necelých čtyř minut jsme odskočili do rozhodujícího trháku 40:23!!!

Třetí čtvrtinu jsme ovládli zcela suverénně 29:11 a zkontrolovali jsme přesvědčivé vítězství. "Máme radost z toho, že máme další pohár. To je z dnešního zápasu nejdůležitější," uvedla trenérka Natália Hejková.

"Byly tam momenty, které nás těší, ale i upozornění, že pochodový basketbal, který jsme hráli na začátku zápasu, nám nesedí," upozornila zkušená koučka na ne zcela zdařilou úvodní pasáž. "My musíme hrát svůj basketbal a ne s nimi pochodovat. Možná že to bylo i tou hodinou. Některé hráčky jsou zvyklé na siestu.“

Top-skórerkou utkání byla Kia Vaughn s 19 body (střelba z pole 6/7, trestné hody 7/8, +7 doskoků). Kateřina Elhotová proměnila 2 ze čtyř trojek (celkem z pole 8/12) a nastřádala 18 bodů, nejlepší střelkyní brněnského týmu byla Ivana Jalčová s 13 body (trojky 2/5).