V Krakově o pátou euroligovou výhru

19.1.2015
Osmé utkání v základní fázi Evropské ligy mají před sebou basketbalistky ZVVZ USK Praha. Na palubovce polského Krakova budou ve středu večer usilovat o páté vítězství, díky němuž by se v tabulce výrazněji odpoutaly právě od Wisly, která je nyní o příčku níže než náš tým.

EVROPSKÁ LIGA, SKUPINA A:

Wisla Can-Pack Krakov vs. ZVVZ USK Praha
(středa 21. 1. v 18:30)

Aktuální bilance ZVVZ USK je 4/3, Wisla, která odehrála o jeden zápas více, má o jednu výhru méně (3/5).

První vzájemné utkání, jež se hrálo na Folimance, bylo nesmírně dramatické až do samého konce. Ještě zkraje poslední minuty jsme byli v sedmibodové propasti, ovšem fantastickým závěrem jsme se z ní dokázali dostat: koncovku jsme ovládli poměrem 9:1 a celý zápas vyzněl v náš prospěch 67:66!! Bodově se nejvíce prosadily Eva Vítečková (18), Sonja Petrovič (17) a Kia Vaughn (13), za poražené zaznamenaly shodně po 13 bodech Farhiya Abdi, Gintare Petronyte a Alexandria Quigley.

Jak si oba kluby vedly po Novém roce?

Krakov odehrál již dvě utkání. Nejprve přesvědčivě zvítězil nad Košicemi 70:50, v minulém týdnu neuspěl na palubovce Kursku, kde domácí Dynamo dominovalo 92:68 (nejvíce bodů Wisly: Vandersloot 15, Lavender 14, Abdi 12, Petronyte 11).

Basketbalistky ZVVZ USK Praha dosud odehrály v kalendářním roce 2015 jediný duel v Jekatěrinburgu, kde vyhrály první poločas (43:44), avšak po přestávce domácí UMMC zkontrolovalo desetibodové vítězství 84:74.

Klíčovou postavou Krakova je americká pivotka Jantel Lavender. V sedmi z osmi předchozích zápasů doručila dvouciferný počet bodů, její aktuální euroligové průměry činí 15,9 bodu + 10,8 doskoku. Farhiya Abdi přispívá 12,3 bodu a Alexandria Quigley zaznamenává 11,9 bodu.

Další střelkyně Krakova v EL:
Courtney Vandersloot 9 bodů (+4,4 asistence)
Gintare Petronyte 8,5 bodu (+7,3 doskoku)
Justyna Zurowska-Cegielska 4,3 bodu

V nejvyšší polské soutěži je Wisla naprosto suverénní.

Tabulce vévodí se stoprocentní bilancí 15/0, naposledy zvítězila ve Wroclawi o 32 bodů!

Také v polské lize je jednoznačnou top-skórerkou svého týmu Jantel Lavender s 19 body na zápas (+9 doskoků), v dvouciferných číslech je ještě Alexandria Quigley s 15,7 bodu.