Prohráli jsme i potřetí, jsme stříbrné!

14.4.2005
Třetí porážku utrpěly naše basketbalistky ve třetím finálovém duelu na brněnské palubovce a zatímco domácí hráčky oslavovaly desátý mistrovský titul v řadě, USK Blex přebíral stříbrné medaile!
Zápas se pro nás zpočátku nevyvíjel dobře. Za necelou minutu jsme nabrali sedmibodové manko a když vzápětí Kiesha Brown trojkou snížila, nikdo netušil, že to bude na dlouhé minuty naše poslední úspěšná střela. Brněnská pivotka McWilliams trefila tři koše v řadě a domácí vedli 13:3. Naši střeleckou smůlu protrhla až na konci osmé minuty Jana Lichnerová, ale záhy jsme znovu prohrávali dvouciferným rozdílem. Na začátku druhého dějství Vítečková upravila průběžný stav na 20:9. Poté však naše družstvo odchodilo respekt, zabralo především v obraně a po šňůře 2:8 jsme snížili na 17:22! Čtyři minuty před koncem prvního poločasu jsme sice znovu ztráceli třináct bodů, ale další úsek hry jsme vyhráli 9:0 a kouč Bobrovský zastavoval náš nápor oddychovým časem! V závěru prvního poločasu jsme se mohli soupeřkám ještě více přiblížit, ale zbytečnými chybami se manko udrželo na osmi bodech. Vyšel nám i začátek druhého poločasu. Po koších Míši Pavlíčkové a Jany Lichnerové jsme snížili na 32:38 a vzápětí druhá jmenovaná střílela z dobré pozice trojku. Bohužel však nebyla úspěšná a místo snížení na tříbodový rozdíl přišly dva koše soupeřek. Klíčový okamžik zápasu přišel ve 24. minutě. Kiesha Brown naprosto čistě obrala o míč Žirkovou, ale rozhodčí Macela jí pískl faul a ještě Kieshe "napařil" technickou chybu. Žirková proměnila všechny čtyři trestné hody, vzápětí Vítečková trefila dvoubodový koš a vedení obhájkyň titulu se vyšplhalo až na šestnáct bodů. Rozhozený celek USK Blex se již nedostal do herní pohody a na konci třetí čtvrtiny měl dvacetibodové manko. Naše hráčky nesložily zbraně, bojovaly, ale v pohodě hrající Brňanky v posledním dějství svůj náskok ještě zvýraznily. Po utkání převzaly nejprve hráčky a realizační tým USK Blex stříbrné medaile za druhé místo v letošním ročníku Ženské basketbalové ligy, poté byly po desáté v řadě dekorovány mistryně České republiky z Brna. Naše hráčky čeká o nadcházejícím víkendu závěrečná část letošní sezony, Final four Českého poháru. To se uskuteční ve dnech 16. a 17. dubna v Mladé Boleslavi, bližší informace zde naleznete již zítra!