ŽBL: Šestý zápas, šesté vítězství

10.1.2015
Útočnou smrští hned v úvodní čtvrtině basketbalistky ZVVZ USK vykročily k dalšímu vítězství v základní fázi Ženské basketbalové lize. Na palubovce Slavie vysázely domácímu týmu v první desetiminutovce 36 bodů a nakonec triumfovaly téměř čtyřicetibodovým rozdílem.

12. KOLO ŽBL:

BLK Slavia Praha vs. ZVVZ USK Praha 68:106
(21:36, 17:26, 13:19, 17:25)

Body:

Slavia - Leary 20 (9 d.), Lowenthal 14, Stansbury 11, Nezdařilová 9 (6 as.), Effangová 6...

ZVVZ USK - Hanušová 23, Elhotová 17, Petrovič 13, Vítečková 13, Burgrová 12, Vyoralová 10, Robinson 8, Veselá 8, Bartáková 2

Počet bodů, které oba týmy zaznamenaly z šestek, byl shodný: 14 - 14.

Také procentuální úspěšnost střelby z pole byla podobná: 53% - 58%.

Jenže basketbalistky ZVVZ USK Praha měly k dispozici 76 střeleckých pokusů, z nichž 44 proměnily, kdežto Slavia měla téměř o 30 střel méně (26/49)! Poměr míčových ztrát byl 14 - 5, čemuž odpovídal počet bodů dosažených po soupeřových ztrátách (2 - 16), také v útočném doskoku jsme měli navrch 8 - 14 (body po útočném doskoku 6 - 15).

Utkání jsme dostali pod kontrolu hned v první čtvrtině. V její polovině byl mezi oběma týmy sice jen čtyřbodový rozdíl (8:12), avšak do konce první části hry vzrostl na plných 15 bodů - hlavně díky tomu, že jsme od 5. do 10. minuty nastříleli 24 bodů!!!

V 15. minutě Ilona Burgrová posouvala rozdíl ve skóre nad dvacetibodovou hranici (31:52), na konci třetí čtvrtiny Kateřina Elhotová dvěma proměněnými trestnými hody nad třicetibodovou (50:81) a stovku pokořila dvě minuty před koncem Tereza Vyoralová.

Slavii táhlo trio zahraničních posil - Shakeya Leary zaznamenala 20 bodů a 9 doskoků (střelba z pole 7/12, trestné hody 6/7), Baendu Lowenthal zapsala 14 bodů a Tiffany Stansbury 11 bodů. V modro-žlutém dresu Alena Hanušová stihla za 28 odehraných minut 23 bodů (z pole 9/17, z toho trojky 2/2, trestné hody 3/4), Kateřina Elhotová přidala 17 bodů (z pole 7/9, trestné hody 2/2).