Skvělý poločas, nakonec pětibodová porážka

10.12.2014
Velká škoda... Basketbalistky ZVVZ USK Praha vedly po prvním poločase na palubovce favorizovaného Kursku dvanáctibodovým rozdílem, v závěru třetí čtvrtiny byly vpředu dokonce o 15 bodů, ovšem poslední čtvrtina vyšla mnohem lépe ruskému klubu, který dvoucifernou ztrátu vymazal a v koncovce (7:2) pro sebe získal celé utkání.

EVROPSKÁ LIGA, SKUPINA A:

Dynamo Kursk vs. ZVVZ USK Praha 70:65
(10:18, 17:21, 20:15, 23:11)

Trefili jsme 8 trojek, Kursk polovinu, na druhou stranu domácí basketbalistky zaznamenaly 12 bodů z čáry trestného hodu (75%), kdežto náš tým pouze 3 (50%). Vítězky také doskočily o 9 míčů více (42 - 33).

Začali jsme skvěle - i díky pětibodovému příspěvku Sonji Petrovič jsme za dvě minuty vedli 0:9!!!

Kursk kontroval osmibodovou šňůrou, ale stále jsme byli vpředu.

První čtvrtinu jsme vyhráli o 8 bodů a v polovině druhé jsme byli v čtrnáctibodovém trháku (14:28)!!

V 20. minutě platil průběžný stav 25:39, na startu druhé půle dokonce 27:42 a ještě v 29. minutě 38:53 - jednalo se o naše nejvyšší vedení. V závěrečných 98 vteřinách třetí čtvrtiny se ovšem Kursk nadechl a šňůrou 9:1 se přitáhl do bližšího kontaktu.

Do 36. minuty pak natáhl svou šnůru až na 25:8 a po koši Epiphanny Prince vedl 63:61. Kateřina Elhotová ještě stihla vyrovnat, ale závěrečná pasáž patřila Dynamu, které vstupovalo do poslední minuty se čtyřmi body k dobru a toto vedení již uhájilo.

"Je to škoda, protože Kursk doma neprohrává, ale my jsme dnes vyhrát mohli. Bohužel nám nevyšla poslední čtvrtina," hodnotila utkání Natália Hejková, trenérka ZVVZ USK. Jak okomentovala klíčové pasáže zápasu? "Domácím padlo několik šťastných střel. Nám se ale především nepovedlo udržet výkon z předchozího průběhu utkání. Začaly nám docházet síly, naopak domácím se rozehrála Oqwumikeová a my už nehrály jako tým."

Naše bilance je nyní 3/2, v euroligové skupině A nám aktuálně patří 3. příčka.

Kursk táhlo - podle očekávání - trio Nnemkadi Ogwumike (20 bodů a 15 doskoků!), Seimone Augustus (18 bodů, trojky 4/4!!) a Epiphanny Prince (17 bodů, 8 doskoků a 8 asistencí). V dresu ZVVZ USK se blýskla přesnou střelbou Kateřina Elhotová (20 bodů, trojky 4/5), dvouciferně jí sekundovala Eva Vítečková (12 bodů, trojky 2/5).