Druhý zápas nám nevyšel, prohráváme 0:2

10.4.2005
Finálová série Ženské basketbalové ligy měla dnes na programu druhý zápas. Naše hráčky tentokrát od začátku na favorizované Brňanky nestačily a nakonec prohrály dvacetibodovým rozdílem.
Utkání se od začátku vyvíjelo spíše podle představ brněnského týmu. Za stavu 2:9 si sice trenér Lubor Blažek vybral oddychový čas, nicméně nápor soupeřek se zastavit nepodařilo. Náskok hostů i nadále narůstal, domácí kouč žádal ještě v první čtvrtině o druhý time-out, ale Moravanky byly na koni. Naším největším problémem byl obranný doskok a také vysoký počet ztracených míčů - tedy činnosti, na které trenér Blažek kladl před zápasem největší důraz. Bohužel, výšková převaha soupeřek se projevila nejen na průběhu hry, ale i na poločasovém výsledku. Již po dvaceti minutách hry měl Gambrinus na svém kontě neuvěřitelných 14 útočných doskoků, z toho sama Williams 6! Poměr ztracených míčů byl navíc 11-3. Ve třetím dějství si hostující hráčky udržovaly vedení, které se v dalším průběhu utkání vyšplhalo až na hranici třiceti bodů (40:70). V závěru střetnutí se nám zlepšenou hrou po šňůře 13:2 podařilo manko snížit a alespoň zmírnit konečnou porážku. USK Blex střelecky táhly stejně jako v premiérovém finálovém duelu Míša Pavlíčková s Kieshou Brown, hostující basketbalistky se opíraly o McWilliams - ta nastřílela v prvním poločase 22 bodů, jen o tři méně, než celý náš tým dohromady... Série pokračuje třetím zápasem v Brně, ten je na programu ve středu 13. dubna.