Rozhodla poslední čtvrtina. Výhru bere Jekatěrinburg

5.11.2014
Více než tři čtvrtiny basketbalistky ZVVZ USK Praha vedly, naději na překvapivý triumf nad Jekatěrinburgem pak v úvodním utkání nového ročníku Evropské ligy držely až do úplného závěru. Přesto nakonec dramatickou bitvu s favorizovaným ruským týmem prohrály rozdílem 6 bodů.

1. KOLO EUROLIGY, SKUPINA A:

ZVVZ USK Praha vs. UMMC Jekatěrinburg 71:77
(23:13, 17:22, 19:16, 12:26)

Trenérka Natália Hejková se musela obejít bez trojice důležitých hráček.

Kvůli zdravotním potížím jí chyběly Danielle Robinson (bude chybět delší čas), Kia Vaughn a Ivana Matovič. Hrály jsme tak pouze v sedmičlenné rotaci, ale přesto jsme nebyly daleko od fantastického překvapení...

Ale popořadě.

Vstup do utkání nám vyšel náramně.

Za 3,5 minuty jsme Jekatěrinburgu vysázely 12 bodů a vedly jsme pětibodovým rozdílem, na začátku 9. minuty nám Laia Palau poprvé zajistila dvouciferný náskok (21:10)! První čtvrtinu jsme nakonec vyhrály o 10 bodů a necelé tři minuty před koncem druhé části hry jsme byly dokonce v třináctibodovém trháku (39:26)!!!

Závěr poločasu však vyzněl lépe pro ruský tým, který natáhl svou šňůru na 1:9 a přitáhl se do kontaktu.

Skvělou první půli odehrála zejména Sonja Petrovič, autorka 13 bodů.

Také do druhého poločasu jsme vstoupily hodně nadějně. Laia Palau ho otevřela přesným tříbodovým pokusem a v závěru třetí čtvrtiny jsme znovu navýšily rozdíl ve skóre na jedenáct bodů (57:46 a o chvíli později 59:48). Jenže v závěrečné části hry na palubovce dominovaly hráčky UMMC - poslední čtvrtinu ovládly čtrnáctibodovým rozdílem a v koncovce uhájily šestibodové vítězství.

Naposledy jsme byly vpředu v 34. minutě - 63:62.

Hostující basketbalistky šňůrou 2:8 otočily - 65:70.

Sonja Petrovič dvěma úspěšnými šestkami a Jana Veselá dvojkou nám ještě daly naději - 69:70. Definitivně však rozhodly v předposlední minutě top-skórerky zápasu Candice Parker a Diana Taurasi - 69:74.

Náš tým měl čtyři dvouciferné střelkyně, nejlepší byla Sonja Petrovič s 19 body. UMMC táhlo duo Taurasi-Parker: první jmenovaná zaznamenala 23 bodů, druhá o jediný bod méně, navíc díky 11 doskočeným míčům zapsala double-double.

Ztrácely jsme v trojkách (2/13 - 5/12), naopak se nám dařily šestky, ovšem přesto jsme z čáry trestného hodu zaznamenaly o pět bodů méně (13/13 - 18/27). Klíčový byl i poměr doskoků 31 - 46.