V ligové premiéře jasné vítězství v Brně

29.10.2014
Ve svém prvním utkání v novém ročníku Ženské basketbalové ligy zvítězily basketbalistky ZVVZ USK Praha na palubovce brněnského Valosunu o 31 bodů. Rozhodující krok ke svému triumfu učinily ve druhé čtvrtině, v níž navýšily své vedení nad dvacetibodovou hranici.

3. KOLO ŽBL:

Valosun KP Brno vs. ZVVZ USK Praha 65:96
(21:27, 13:27, 17:24, 14:18)

Domácí hráčky nám v úvodu zápasu, během necelé jedné minuty, vysázely šest bodů a vedly 6:4, ovšem záhy jsme zareagovaly devítibodovou šňůrou a otočily jsme průběžný stav na 6:13. Do druhé čtvrtiny jsme si přenesly šestibodový náskok, který hned zkraje druhé části hry Eva Vítečková, Kia Vaughn a Laia Palau zdvojnásobily do dvouciferné podoby (21:33).

V polovině druhé čtvrtiny Sonja Petrovič zaznamenala sedm bodů v řadě a posunula rozdíl ve skóre na dvacet bodů (24:44) - sama měla na kontě po prvním poločase již 18 bodů. Ve třetí části hry jsme odskočily až téměř do třicetibodového vedení a závěr utkání jsme plně kontrolovaly.

Do zápasu nezasáhly Danielle Robinson a Ivana Matovič.

"Odehrály jsme velmi dobré úvodní utkání," hodnotila trenérka Natália Hejková první letošní ostrý zápas. "V naší hře byly i nějaké chyby, ale aspoň víme, na čem máme dál pracovat. Všechny hráčky si zahrály s chutí."

Valosun měl tři dvouciferné střelkyně.
Whitney Jones zaznamenala 12 bodů a 6 doskoků (trestné hody 6/6), Amber Sprague přidala 11 bodů a Beáta Adamcová 10 bodů a 4 asistence (trojky 2/3).

V modro-žlutém dresu bodově dominovala Sonja Petrovič, která za 27 odehraných minut doručila 24 bodů s téměř bezchybnou střelbou: dvojky 4/6, trojky 2/2 a trestné hody 10/10!! Navrch získala 5 míčů, rozdala 4 asistence a v hodnocení užitečnosti nasbírala skvělých 36 bodů! Eva Vítečková proměnila 7 z 9 dvoubodových pokusů a nastřádala 14 bodů, Kia Vaughn zůstala jen těsně od double-doublu - 9 bodů a 11 doskoků (6 v útoku).