Na úvod prohra, ale po výborném výkonu

8.4.2005
Úvodní zápas finálové série našim hráčkám vyšel nad očekávání. Na brněnské palubovce jsme sice podlehli, ovšem podali jsme velice dobrý výkon a konečný výsledek 73:61 je pro naše barvy výbornou vizitkou.
První čtvrtina byla velice vyrovnaná, dvě minuty před jejím koncem jsme dokonce po trojce Pavlíčkové o jeden bod vedli. V mírném vedení jsme byli i ze začátku druhého dějství, ale postupem času Brňanky přeci jen získaly několikabodový náskok a v poločase měly k dobru šest bodů. Klíčovou fází hry se ukázala být třetí čtvrtina. Domácí basketbalistky ji vyhrály v poměru 21:10 a vytvořily si sedmnáctibodové vedení, které si v závěrečném hracím období udržely. Brno vede v sérii hrané na tři vítězná utkání 1:0, druhý zápas je na programu v neděli dopoledne (11 hodin) v Praze na Folimance.