WNBA: Vzájemný souboj vyhrála Kia

29.6.2014
Dvojice amerických basketbalistek Kia Vaughn-Danielle Robinson, které budou i v nadcházející sezoně 2014/2015 oblékat modro-žlutý dres ZVVZ USK Praha, působí v letních měsících v zámořské soutěži WNBA. Jak si obě basketbalistky vedly ve druhé polovině června?

Danielle Robinson pokračuje v parádním tempu, které nasadila hned od začátku sezony. V posledních třech duelech, které její San Antonio Stars odehrálo proti Los Angeles Sparks (vítězství 72:69), Washingtonu Mystics (porážka 70:81) a Atlantě Dream (porážka 79:81), nastřádala postupně 13, 16 a 9 bodů, k nimž přidala i celkem 14 asistencí, 9 doskočených a 7 získaných míčů!

Její aktuální zámořské průměry po 15 zápasech znějí 33,9 minuty, 13,9 bodu + 5,7 asistence + 4 doskoky!

Kia Vaughn odehrála o jedno utkání více (16), přičemž ve stejném období (od 22. 6.) její Washington podlehl Seattlu Storm 86:89, aby následně přehrál San Antonio Stars 81:70 a naposledy Connecticut Sun 69:63. Kia doručovala v těchto duelech 8, 9 a 12 bodů a nasbírala celkem 15 doskoků.

Své sezonní průměry tím posunula na aktuálních 8,7 bodu a 6,3 doskoku za 22,9 odehraných minut.