USK Blex - Trutnov 3:0. Jsme ve finále!

3.4.2005
Odveta za loňské vyřazení v semifinále se vydařila. Naše basketbalistky vyhrály jednoznačně i první zápas na půdě soupeře, v celé sérii porazily Trutnov 3:0 na zápasy a radují se z postupu do finále!
Duel na východě Čech byl naprosto jednoznačný hned od samého začátku. Již po dvou minutách jsme vedli 7:0 a do konce první čtvrtiny jsme si vytvořili dvouciferný náskok. První pětiminutovka druhého dějství sice přinesla téměř vyrovnané skóre (pak si však vzal trenér Lubor Blažek oddychový čas a jeho svěřenkyně vyhrály zbývající úsek prvního poločasu v poměru 21:8! Vedení USK Blex přerostlo přes hranici dvaceti bodů a bylo prakticky rozhodnuto. Během sedmi minut třetí čtvrtiny jsme soupeřkám povolili pouhé dva koše a protože body na našem kontě naskakovaly mnohem rychleji, byl ve 28. minutě stav již 27:61! V dalším průběhu střetnutí sice naše basketbalistky mírně polevily, ovšem to již nemohlo nic změnit na tom, že si třetím jednoznačným vítězstvím suverénně dokráčely pro postup do ligového finále. V něm se podle očekávání střetneme s Brnem, které vyřadilo pražskou Spartu rovněž 3:0 na zápasy.