Máme titulový mečbol

30.4.2014
I druhé finálové utkání, které se hrálo dnes odpoledne na palubovce brněnského IMOSu, jsme zvládli a v sérii hrané na tři vítězné zápasy vedeme již 2 - 0. O našem triumfu jsme rozhodli již v prvním poločase, který jsme ovládli osmnáctibodovým rozdílem. Ve druhé půli se sice domácí hráčky přiblížily na odstup šesti bodů, ale kritické okamžiky jsme ustáli.

FINÁLE PLAY-OFF ŽBL:

BK IMOS Brno vs. ZVVZ USK Praha 49:61
(12:19, 11:22, 17:7, 9:13)

Stav série: 0 - 2

Na Rosničce jsme ani jednou neprohrávali.

V první čtvrtině rozhodoval o průběžném stavu poměr míčových ztrát a jejich následky. Zatímco naše hráčky neztratily v této fázi zápasu ani jediný míč, IMOS hned osm (!) - na body dosažené po ztrátách to po deseti minutách bylo 0 - 8 a hlavně díky tomu jsme získali sedmibodový náskok. V 8. minutě, po dvou úspěšných trestných hodech Jeleny Dubljevič, jsme přitom vedli až jedenáctibodovým rozdílem (6:17).

Zdálo se, že ve druhé čtvrtině, konkrétně mezi 11. a 16. minutou, se zrodil náš klíčový úprk - tento úsek jsme ovládli šňůrou 0:13 a rázem jsme byli vpředu o dvacet bodů (12:32). Jenže Brno poté kontrovalo vlastní šňůrou 11:2, do druhého poločasu pak vstoupilo šňůrou 13:5 a pět minut před koncem se přitáhlo až na šestibodový rozdíl (46:52).

O výhru číslo 2 jsme museli ještě hodně tvrdě bojovat. Zvláště kvůli horší hře na útočné polovině hřiště, včetně míčových ztrát: mezi 21. a 37. minutou jsme nastřádali pouhých 12 bodů. Definitivu nám tak daly až přesná trefa Jeleny Dubljevič a dvě přesné šestky Danielle Robinson z 38. minuty (46:57).

"Musím hodnotit dva poločasy. Ten první jsme hráli koncentrovaně v obraně i v útoku, ve druhém poločasu, navzdory upozornění, šly hráčky na hřiště s tím, že je všechno hotové. Udělaly hodně chyb, nevracely se do obrany, a to by se nemělo stávat v žádném zápase, natož v utkání o titul. I přesto, co jsem řekla, důležité je, že vyhráváme 2 - 0," hodnotila utkání do kamery České televize trenérka Natália Hejková.

Jelena Dubljevič zaznamenala 14 ze svých 16 bodů již v první půli (celkem z pole 5/8, trestné hody 6/6). Kia Vaughn zapsala další double-double za 15 bodů a 12 doskočených míčů (z pole 7/17, trestné hody 1/2), třetí dvoucifernou střelkyní v našich barvách byla Danielle Robinson s 11 body (z pole 3/9, trestné hody 5/6). IMOS měl top skórerku v Ashley Key, autorce 15 bodů (z pole 6/10, trestné hody 2/6).

Body:

IMOS - Key 15, Jurčenková 11, Kašpárková 9, Hanušová 5, Jalčová 5, Pecková 4

ZVVZ USK - Dubljevič 16, Vaughn 15 (+12 d.), Robinson 11, Stejskalová 6, Palau 5, Elhotová 5, Bjelica 3

Zápas 3, v nemž mohou basketbalistky ZVVZ USK Praha rozhodnout o obhajobě mistrovského titulu, se bude hrát na Folimance v pátek 2. 5. od 19 hodin.