Do finále jsme vstoupili vítězně, máme první bod

26.4.2014
Pravou novou vstoupily basketbalistky ZVVZ USK Praha do finálové série play-off Ženské basketbalové ligy. Na Folimance sice prohrály s brněnským IMOSem první čtvrtinu těsně o jeden bod, ovšem druhou čtvrtinu ovládly dvanáctibodovým rozdílem a po přestávce dovedly Zápas 1 k přesvědčivému vítězství.

1. ZÁPAS FINÁLE ŽBL:

ZVVZ USK Praha vs. BK IMOS Brno 99:66
(17:18, 31:19, 25:15, 26:14)

Stav série: 1 - 0

Do vstupního zápasu finálové série jsme nastoupili bez tria Ilona Burgrová-Eva Vítečková-Jana Veselá.

Na začátku jsme prohrávali 4:9, záhy jsme díky devítibodové šňůře otočili na 13:9, ovšem první čtvrtinu jsme ztratili 17:18. Ještě v polovině druhé čtvrtiny se Brno drželo v těsném kontaktu (34:30), ale v závěrečné fázi první půle jsme natáhli naši šňůru na 14:5 a poprvé jsme vedli dvouciferným rozdílem (48:35).

O našemu triumfu jsme definitivně rozhodli ve třetí části hry. V 22. minutě ještě hostující pivotka Alena Hanušová korigovala na 51:44, ovšem úsek mezi 23. a 28. minutou jsme vyhráli jednoznačným poměrem 18:3 a rozdíl ve skóre se přehoupl přes dvacetibodovou hranici (69:47).

Brňanky měly pouze dvě výraznější střelkyně v podkošových hráčkách Aleně Hanušové a Anně Jurčenkové. Hanušová vysázela 23 bodů (střelba z pole 8/12, z toho trojky 2/4, trestné hody 5/6) a Jurčenková přidala 16 bodů (z pole 7/9, trestné hody 2/4).

V našem týmu měly čtyři hráčky v kolonce bodů dvouciferné číslo. Nejúspěšnější byla pivotka Kia Vaughn, autorka double-doublu za 25 bodů a 11 doskoků (z pole 11/17, trestné hody 3/3). Jelena Dubljevič nastřílela 19 bodů (z pole 8/13, z toho trojky 2/4, trestné hody 1/1), skvěle trojkující Kateřina Elhotová zaznamenala 18 bodů (trojky 4/5!) a Michaela Stejskalová přispěla 12 body (z pole 4/8, trestné hody 3/3).

Mezi klíčová čísla lze zařadit poměr míčových ztrát (5 - 18) a z nich plynoucí body dosažené po ztrátách: 26 - 4!!! Také jsme měli výtečnou úspěšnost střelby zpoza tříbodového oblouku: 53% (9/17), IMOS 29% (5/17).

Body:

ZVVZ USK - Vaughn 25 (11 d.), Dubljevič 19, Elhotová 18, Stejskalová 12, Bjelica 8, Robinson 8 (5 as.), Palau 6 (5 as.), Bartáková 3

IMOS - Hanušová 23, Jurčenková 16, Pecková 8, Jalčová 7, Key 6...

Zápas číslo 2 se bude hrát ve středu 30. 4. v Brně, začne v 16 hodin (ČT Sport).