Po návratu z Jekatěrinburgu, kde se basketbalistky ZVVZ USK Praha zúčastnily euroligového Final-8, se jejich pozornost opět přesune na českou basketbalovou scénu. Právě v tomto týdnu totiž budou rozehrány obě semifinálové série play-off ŽBL: náš tým narazí na Sokol Hradec Králové, druhou dvojici tvoří IMOS Brno a Valosun Brno.

SEMIFINÁLE PLAY-OFF ŽBL:

ZVVZ USK Praha vs. Sokol Hradec Králové
(úterý 15. 4. v 18 hodin, SH Folimanka)

Hradec zakončil dlouhodobou část soutěže na čtvrtém místě a ve čtvrtfinálové sérii narazil na páté VŠ Praha. Po dvou zápasech bylo skóre nerozhodné 1 - 1, ovšem Východočešky nakonec ovládly celou sérii poměrem 3 - 1, když postupový třetí bod získaly na Folimance po výhře 70:79.

Naše družstvo prošlo mezi nejlepší kvarteto snadněji, mladoboleslavskou Slovanku vyřadilo 3 - 0.

Ve vzájemných zápasech v základní a nadstavbové části jsme pokaždé zvítězili a třikrát jsme nastříleli 90 a více bodů. V  královéhradecké hale jsme uspěli 60:90 a 66:91, v hlavním městě 95:61 a 78:52 - toto poslední utkání, hrané na konci března, bylo zdaleka nejvyrovnanější. Po prvním poločase jsme prohrávali o jeden bodů a po třech čtvrtinách jsme vedli jen pětibodovým rozdílem. Na Hradec jsme narazili i v Českém poháru a zvítězili jsme 98:65.

Top-skórerky Hradce v ŽBL:
Kateřina Křížová 12,2 bodu
Michaela Stará 10,8 bodu
Dařina Mišurová 10,2 bodu
Tereza Kuthanová 9,8 bodu (trojky 42,3% - 47/111)
Michala Hartigová 9,2 bodu
Klára Pochobradská 7,4 bodu

Pokud jde o náš tým, je otázkou, jakou sestavu bude mít trenérka Natálie Hejková k dispozici.
V Rusku měly zdravotní potíže Jelena Dubljevič s Evou Vítečkovou. První jmenovaná odehrála jen 16 minut v úvodním vítězném duelu s Bourges, do zápasů s Orenburgem a Jekatěrinburgem již nezasáhla, druhá se zranila hned ve 2. minutě utkání s Orenburgem a v dalším průběhu turnaje také nehrála.