Final-8 EL: Těsná porážka. Naděje na postup žije

8.4.2014
Druhé utkání na euroligovém Final-8 v Jekatěrinburgu, v němž nám citelně scházela zdravotně indisponovaná klíčová hráčka Jelena Dubljevič a Eva Vítečková odehrála kvůli zranění lýtka jen 70 sekund, jsme prohráli. Nad Orenburgem jsme sice vedli v prvním poločase až o jedenáct bodů, ovšem v poslední čtvrtině soupeřky otočily nepříznivý stav a vyhrály o jediný koš.

2. ZÁPAS ČTVRTFINÁLE EL, SKUPINA B:

Naděžda Orenburg vs. ZVVZ USK Praha 57:55
(17:18, 12:17, 12:11, 16:9)

Start nám vyšel báječně a po necelých dvou minutách jsme vedli 0:7.

Přesně v polovině první čtvrtiny Kateřina Elhotová posouvala skóre na 4:13 a na konci 13. minuty úspěšně trojkující Milka Bjelica poprvé navýšila rozdíl ve skóre na dvouciferných 19:30. Přelom obou poločasů ovšem Orenburg vyhrál 16:8 a přitáhl se na rozdíl jediného koše (35:38).

Sedm minut před koncem utkání Dewanna Bonner dvěma přesnými šestkami minimalizovala manko svého týmu na 47:48, v 36. minutě stejná hráčka srovnala na 51:51 a o minutu později Glory Johnson jedním trestným hodem poprvé posunula Orenburg dopředu (52:51). V 38. minutě jsme byli pozadu o tři body, ještě v téže minutě Michaela Stejskalová snížila dvěma šestkami na 54:53.

Pak téměř dvě minuty nepadl ani jediný koš, až 46 sekund před koncem Anna Cruz opět z čáry trestného hodu dvakrát skórovala (56:53). Následný trojkový pokus Michaely Stejskalové bohužel nebyl přesný, a když faulovaná Elina Babkina 12 sekund před koncem zápasu jednou šestkou posunula rozdíl ve skóre mimo dosah jediného koše, bylo definitivně rozhodnuto.

V poslední pětiminutovce už nám chyběla i vyfaulovaná ústřední rozehrávačka Laia Palau.

JAK DÁL?

O účast mezi elitní čtveřicí musí náš tým bojovat v posledním zápase skupiny B s domácím Jekatěrinburgem, případně doufat, že Orenburg prohraje ve středu s Bourges, ne však o více než sedm bodů.

Klíčová čísla:
Doskok. Orenburg ovládl boj o odražené míče drtivým poměrem 46 - 30 (v útoku 11 - 6).

Vítězky táhly tři dvouciferné střelkyně. Rozehrávačka Anna Cruz zaznamenala 14 bodů, doskočila 9 míčů a rozdala 6 asistencí (střelba z pole 6/9, trestné hody 2/2). Dewanna Bonner přispěla 13 body a 9 doskoky (z pole jen 3/13, trestné hody 7/7) a Glory Johnson zapsala double-double za 11 bodů a 14 doskoků (z pole 5/11).

V našem dresu se zaskvěla Kateřina Elhotová výbornou tříbodovou střelbou (4/5) a celkem 16 body, nejvíce ji podpořila pivotka Milka Bjelica, autorka 13 bodů (z pole 5/12).